Żukowo. Na osiedlu Nowym zbudowano schody z prawdziwego zdarzenia

wtorek, 22 listopada 2016 r., 12:43
fot. Longina Templin

Pod koniec lipca gmina zleciła Spółce Komunalnej Żukowo budowę schodów prowadzących od ul. Dambka na osiedlu Nowym w kierunku kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie. Prace rozpoczęto w sierpniu, a pod koniec listopada zostaną one oficjalnie oddane do użytku. Koszt inwestycji to około 60 tys. złotych.

Do tej pory istniały tam schody prowizoryczne, które nie spełniały żadnych obowiązujących norm. Stworzono je kiedyś społecznie, po amatorsku. Teraz mieszkańcy mają do dyspozycji schody z prawdziwego zdarzenia.

Są one z kostki brukowej. Po obu stronach zamontowano poręcze. Wydzielono też podjazdy dla wózków dziecięcych. Zagospodarowano również teren przy schodach.

- Celem tego przedsięwzięcia jest ułatwienie komunikacji parafianom, którzy udają się do kościoła oraz przemieszczającym się z okolic ul. Dambka na wyższe tarasy osiedla Nowego - powiedział Wiesław Pałka, koordynator inwestycji UG Żukowo. - Koszt inwestycji to około 60 tys. zł. Środki finansowe na to zadanie pochodzą z budżetu gminy i osiedla Nowego.

L.T.


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.