Zespół Colored z Kaszub walczy o wyjazd do Szwajcarii

wtorek, 22 listopada 2016 r., 12:46

Colored to piątka przyjaciół, którą połączyła pasja do muzyki. Pochodzą z Kaszub, pracują nad debiutancką płytą, a w tym roku ukazał się ich singiel "Nic o nas bez nas". Artyści walczą o udział w wyjątkowym projekcie muzycznym i wyjeździe do Szwajcarii, który może odmienić ich muzyczną karierę. W spełnieniu marzenia może pomóc każdy - wystarczy jedno kliknięcie.

Członkowie zespołu poznali się podczas cyklu koncertów organizowanych przez Radio Kaszebe. Jak informują, gdy sezon koncertowy dobiegł końca poczuli ogromny niedosyt, a oddźwięk publiczności był jednoznaczny- chcemy więcej! Postanowili więc połączyć swoją energię i miłość do muzyki. Założyli zespół. Grupę Colored tworzą Dominika Kwiatkowska z Kartuz, Natalia Modzelewska z Bolszewa, Martyna Mazur z Łęczyc, , Małgorzata Prange z Pucka oraz Mariusz Preihs z Domatowa.

Jak podkreślają członkowie zespołu, ich korzenie silnie osadzone w kaszubskiej kulturze można wyczuć podczas koncertów, kiedy wykonują światowe hity muzki pop w przekładzie na język kaszubski.

Obecnie zespół zbiera materiał na debiutancką płytę, a niedawno światło dzienne ujrzał ich singiel- "Nic o nas bez nas" oraz "Odwagę Masz". Na swoim koncie mają też występ z Jackiem Cyganem. Colored występował m.in. przed publicznością Kościerzyny, Kartuz, Stężycy, Wejherowa, Redy, Słupska czy Gdyni.

Grupa walczy o udział w projekcie - SnowShow Peak Up The Sound. To zimowy wyjazd muzyczny, w jego trakcie odbywają się koncerty młodych zespołów, wchodzących dopiero na polską scenę muzyczną. Uczestnicy SnowShow mają okazję posłuchać zupełnie nowych dźwięków z pogranicza różnych gatunków muzycznych. To szansa na zwrot w karierze dla zespołów i wokalistów, którzy nie mają znaczącego dorobku fonograficznego.

W pierwszym etapie konkursu wybrane zostaną zespoły, które zakwalifikują się do kolejnego - w Warszawie. Zespoły zostaną wybrane przez jury składające się z przedstawicieli największych wytwórni muzycznych w Polsce i w drodze głosowania internautów (na decyzję składać się będą w 50 proc. opinia jury i w 50 proc. głosy internautów).

Grupy, które zakwalifikują się do drugiego etapu wystąpią na żywo w klubie Chwila. Szczęśliwcy - trzy zespoły wygrają wyjazd na SnowShow Peak Up The Sound do Szwajcarii. Tam zaprezentują się na żywo na scenie w swoim repertuarze. Najlepszy wykonawca zostanie wybrany na podstawie poziomu hałasu publiczności mierzonego decybelomierzem ze sceny. Zwycięzca w nagrodę otrzyma możliwość zagrania koncertu na SnowShow Music Fest 2018 oraz sesja zdjęciowa podczas wyjazdu SnowShow
Peak Up The Sound w Alpach.

Aby wesprzeć Colored w walce o zwycięstwo wystarczy oddać głos tutaj. Glosowanie trwa do 24 listopada.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.