Czterech mężczyzn zatrzymanych z narkotykami. Jeden z nich miał przy sobie 50 gramów amfetaminy!

wtorek, 22 listopada 2016 r., 15:16

Kartuscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali na terenie powiatu czterech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Jeden z nich miał przy sobie 20 gramów marihuany, kolejny aż 50 gramów amfetaminy.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę w Miechucinie. Przed północą funkcjonariusze z Chmielna zatrzymali do kontroli forda.

- Kierował nim 23-letni mężczyzna. Okazało się, że miał przy sobie narkotyki - prawie 50 gramów amfetaminy. Został zatrzymany. Z uwagi na podejrzenie, że mógł kierować pod wpływem narkotyków pobrano mu też krew do badań - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Policjanci ustalają, skąd pochodziły narkotyki i czy mężczyzna zajmował się ich dystrybucją.

Kolejnego posiadacza środków odurzających ujęto w nocy z niedzieli na poniedziałek, tuż przed godziną pierwszą w Kartuzach. Patrol policji zatrzymał 24-latka, który miał przy sobie ponad 20 gramów marihuany. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi nawet do 8 lat więzienia.

Kilka godzin później, o godz. 3.30 ten sam patrol zatrzymał kolejne dwie osoby z narkotykami. 28-latek miał przy sobie 2 g substancji odurzających, a 44 -latek gram.

MD-Z

Czy redaktorzy muszą bezmyślnie wypisywać maksymalne zagrożenie karą pozbawienia wolności, skoro niedawno pisali bez emocji o wyroku w zawieszeniu za śmiertelne pobicie??
yogizkartuz   wtorek, 22 listopada 2016 r., 23:14