Podali się za pracowników Energi i oszukali 67-latkę. Policja apeluje o ostrożność

środa, 23 listopada 2016 r., 12:33

Do domu mieszkanki Grzybna przybyło dwóch młodych mężczyzn podających się za pracowników zakładu energetycznego. Okazało się jednak, że byli oszustami i wyłudzili od 67-latki 200 zł. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami, które odwiedzając mieszkania podają się za przedstawicieli różnych instytucji.

W poniedziałek do kartuskiej jednostki zgłosiła się kobieta, która zgłosiła wyłudzenie pieniędzy. Do drzwi jej mieszkania zapukali dwaj młodzi mężczyźni podający się za pracowników Energi. Poinformowali, że chcą sprawdzić licznik. Po wykonaniu rzekomej czynności oświadczyli, że z uwagi na uszkodzoną plombę kobieta musi zapłacić na poczet jej wymiany. W ten sposób "fałszywi pracownicy" zakładu energetycznego wyłudzili od kobiety 200 złotych.

Sprawcy tego typu przestępstw działają w różny sposób, wykorzystując przy tym zaufanie ludzi. Bardzo często oszuści pukają do drzwi mieszkań pod różnymi pretekstami. Policja apeluje o zachowanie ostrożności. Aby nie stać się ofiarą oszustwa i kradzieży cennych rzeczy z mieszkań należy przestrzegać kilku zasad.

- Przed otwarciem drzwi spójrzmy przez wizjer lub okno i sprawdźmy, kto jest po drugiej stronie,
- jeśli nie znamy odwiedzającego - spytajmy go o cel jego wizyty, zapnijmy łańcuch zabezpieczający, jeśli zdecydujemy się na otwarcie drzwi oraz poprośmy o pokazanie dowodu tożsamości, legitymacji służbowej lub identyfikatora. Uczciwej osoby nie zrazi takie postępowanie powodowane ostrożnością. W razie wątpliwości umówmy się na inny termin, sprawdzając uprzednio we właściwej instytucji wiarygodność osoby pukającej do drzwi - radzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W sytuacji, gdy osoba staje się natarczywa, należy natychmiast zadzwonić na Policję lub zaalarmować otoczenie.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.