Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Koloni

środa, 23 listopada 2016 r., 14:12
fot. nadesłane

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Koloni zostali nagrodzeni w ogólnopolskim programie "Otwarta Firma" w ramach "Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości", którego rozstrzygniecie nastąpiło w październiku 2016 r. w Warszawie.

W dniach 16-22 listopada 2015 roku po raz ósmy szkoły realizowały program Otwarta firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Dotychczas we wszystkich edycjach programu uczestniczyło 463 858 uczniów. Tylko w ostatniej edycji wzięło udział 60 742 uczniów i 1816 firm i instytucji z całej Polski. Jak co roku programowi towarzyszył Konkurs na Najaktywniejszą Szkołę. Komisja Konkursowa spośród 553 szkół i 1648 nauczycieli wyłoniła laureatów na Najaktywniejszą Szkołę.

W ramach ŚTP, w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Koloni wzięli udział w programie "Otwarta Firma". Projekt składał się z kilku modułów dostosowanych do poszczególnych etapów edukacyjnych. W naszej szkole realizowano zajęcia na temat "Poznajemy zawody w miejscu pracy".

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie otrzymali szansę poznania rodzimych przedsiębiorców, poznania specyfiki konkretnych zawodów i ich przydatności na lokalnym rynku pracy. Mogli dostrzec różnorodność zawodów wykonywanych przez ich bliskich i znajomych, lepiej zrozumieć zależności ekonomiczne rządzące lokalnym biznesem. Firmy i instytucje realizujące projekt otrzymały możliwość nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, promocji przedsiębiorstwa, poznania potencjalnych pracowników i partnerów w biznesie oraz zachęcania uczniów do związania swojej zawodowej przyszłości z rodzinną miejscowością.

Realizacja projektu to szansa na pełniejsze niż w warunkach szkolnych przygotowanie ucznia do podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Cele te są istotne na każdym etapie kształcenia i zgodne z założeniami podstawy programowej. Szkoła realizując projekt stwarza dzieciom okazje do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących przedsiębiorcze pomysły, a młodzi ludzie chętnie uczą się od praktyków.

Nadesłane/SP w Koloni

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.