Młodzi muzycy z ZS w Kiełpinie na finale VII edycji konkursu "Odkrywamy Talenty na Pomorzu"

czwartek, 24 listopada 2016 r., 11:30
fot. nadesłane/ZS Kiełpino

W ubiegłym tygodniu w Filharmonii Bałtyckiej odbył się finał VII edycji konkursu "Odkrywamy Talenty na Pomorzu". Dwaj uczniowie Zespołu Szkół w Kiełpinie - Paweł Laskowski i Arkadiusz Treder otrzymali tam nagrodę wyróżnienia.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów z terenu województwa pomorskiego. Uczniowie Zespołu Szkół w Kiełpinie, Paweł Laskowski z klasy Ia i Arkadiusz Treder z IIIc zostali wyłonieni spośród kilkuset zgłoszeń do eliminacji.

- W etapie międzypowiatowym nasz duet, perkusista i gitarzysta basowy, pokazali świetną grę i zakwalifikował się do finału głównego konkursu - mówi Grażyna Magulska-Plichta z Zespołu Szkół w Kiełpinie.

W ramach finału wojewódzkiego odbyło się 20 występów finałowych. Jury w składzie: przewodniczący Roman Liebrecht, wiceprzewodnicząca Adriana Frączek, Jarosław Jakimowicz, Anna Wilska, Maciej Kosycarz, Daniel Hucik oraz Piotr Myszka przyznało tylko I miejsce w każdej z kategorii. Laureaci z ZS w Kiełpinie pod kierownictwem Grzegorza Laskowskiego otrzymali wyróżnienie w konkursie "Odkrywamy Talenty na Pomorzu".

Zespół muzyczny podczas występów w Filharmonii Bałtyckiej wspierała duża grupa uczniów ZS w Kiełpinie pod opieką Elwiry Formeli i Barbary Sajek. W gali finałowej wziął udział marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, wicemarszałek, Krzysztof Trawicki oraz wicestarosta powiatu starogardzkiego, Kazimierz Chyła.

nadesłane: Grażyna Magulska-Plichta
oprac. MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.