Gmina Sierakowice. Sprawdź, jakie drogi przebudują na terenie samorządu

piątek, 25 listopada 2016 r., 12:34
fot. archiwum

Ostatnie miesiące w sierakowickim samorządzie upływają pod znakiem realizacji inwestycji drogowych. Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargów na dwa duże zadania o wartości prawie 5.000.000 zł - budowy dróg relacji Tuchlino - Szklana oraz Jelonko -Sierakowska Huta. W międzyczasie powstają także nowe drogi w Gowidlinie, Załakowie, Łyśniewie, a także i Puzdrowie.

W ramach tegorocznej edycji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 gmina Sierakowice otrzymała wsparcie na realizację aż dwóch zadań. Pierwsze z nich to przebudowa drogi gminnej łączącej Tuchlino ze Szklaną na odcinku Szklana-Jelonko, a więc jest to część "schetynówki", na którą w ubiegłym roku samorząd nie otrzymał dofinansowania.

Jak tłumaczył wówczas wójt Sierakowic, Tadeusz Kobiela, przebudowa tej drogi jest konieczna ze względu na sporą ilość stłuczek i kolizji w tym miejscu, a także rozbudowę Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej.

Kolejnym zadaniem realizowanym w ramach tegorocznej edycji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jest rozbudowa drogi relacji Sierakowice - Jelonko - granica gminy na odcinku Sierakowska Huta - Jelonko wraz z nowymi asfaltem i chodnikami oraz dwiema drogami poprzecznymi.

Na realizację pierwszego zadania samorząd otrzymał ponad 60-procentowe dofinansowanie w wysokości 1.974.530 zł przy całkowitej kosztorysowej wartości przedsięwzięcia wynoszącej 3.103.144 zł. W przypadku odcinka Jelonko-Sierakowska Huta dofinansowanie wyniosło 1.025.230 zł, a wartość całego zadania to 1.611.237 zł.

- Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania się do tego zadania. Planujemy, żeby wszcząć przetarg do końca bieżącego roku. Chcielibyśmy wyłonić wykonawcę inwestycji i podpisać umowę o roboty budowlane jeszcze w pierwszej połowie pierwszego kwartału 2017 roku - tłumaczy Błażej z Urzędu Gminy w Sierakowicach.

Jak dodaje, to nie jedyna inwestycje drogowe realizowane obecnie na terenie gminy Sierakowice. Obecnie trwa przebudowa ulic w Gowidlinie - Łąkowej, Jeziornej, Kościelnej oraz fragmentu ul. Kardynała Wyszyńskiego. Trwają także prace przy przebudowie prawie 400-metrowego odcinka trasy Załakowo-Łyśniewo oraz Puzdrowo-Puzdrowski Młyn.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.