Ochotnicy z gminy Przodkowo perfekcyjnie przygotowani do akcji

sobota, 26 listopada 2016 r., 18:11
OSP Smołdzino OSP Smołdzino fot. NB

Na co dzień walczą z pożarami, udzielają pomocy poszkodowanym w wypadkach, w sobotę udowodnili, że na ich profesjonalną i szybką pomoc można liczyć o każdej porze dnia i nocy. Mowa o ochotnikach z gminy Przodkowo, którzy w sobotę przeszli inspekcje gotowości bojowej, a z zadaniem poradzili sobie celująco.

Na terenie gminy Przodkowo działa sześć jednostek ochotniczych straży pożarnych. Strażacy z każdej z nich pokazali, że nie tylko są bardzo dobrze wyszkoleni do niesienia skutecznej pomocy potrzebującym, ale także dbają o sprzęt i swoje strażnice.

W sobotę specjalna komisja z Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach dokonała bowiem kontroli w poszczególnych jednostkach. Zaskoczenia nie było. Wszyscy druhowie stanęli na wysokości zadania. Swój profesjonalizm i perfekcjonizm oraz godne zauważenia zaangażowanie pokazali zarówno pod względem wysokich umiejętności ratowniczo - gaśniczych, jak i doskonałej znajomości sprzętu, jakim dysponują.

- Ochotnicy ze wszystkich naszych jednostek na bieżąco dbają o sprzęt i systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje, by w przypadku zagrożenia jak najszybciej ruszyć z pomocą potrzebującym, a co najważniejsze zadziałać sprawnie i skutecznie. Sobotnia kontrola potwierdziła tylko to, że ochotnicy pozostają w pełnej gotowości do bezinteresownej i pełnej poświęcenia służby na rzecz lokalnej społeczności - podkreśla Andrzej Deyk, komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP w Przodkowie.

Inspekcje gotowości bojowej w gminie Przodkowo zakończyły doroczne przeglądy we wszystkich 52 jednostkach OSP w powiecie kartuskim. Mieszkańcy mogą spać spokojnie, bo w przypadku zagrożenia, mogą mieć pewność, że strażacy zadziałają szybko i skutecznie.

AL, NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.