Strażacy dzielili się życiodajnym płynem

niedziela, 27 listopada 2016 r., 15:21
fot. internet/OSP Goręczyno

25 strażaków z powiatu kartuskiego podzieliło się tym, co najcenniejsze - krwią. W sobotę odbyła się bowiem akcja oddawania życiodajnego płynu z okazji przypadających od 22 do 26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Strażacy po raz kolejny udowdnili, że na ich bezinteresowną pomoc można liczyć nie tylko podczas pożarów, czy miejscowych zagrożeń. Regularnie dzielą się też najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. Dwa razy do roku oddają ją podczas wspólnej, powiatowej akcji.

Tak było też w sobotę, kiedy to ruszyli z darem krwi z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Funkcjonariusze, jak i ochotnicy z całego powiatu kartuskiego odwiedzili więc Punkt Krwiodawstwa w Kartuzach, by ratować życie innych dzieląc się drogocennym płynem.

W sumie krew oddało 25 strażaków, a tym samym stacja krwiodawstwa wzbogaciła się o ponad jedenaście litrów płynu dającego nadzieję i szansę na życie.

Strażacy jednym tchem przyznają, że warto oddawać krew i zachęcają do tego innych. Dlaczego?

- Bo krew ratuje życie. To nic nie kosztuje. Można oddawać krew regularnie co dwa miesiące. Kiedyś mówiono, że systematyczne oddawanie krwi wiąże się z tym, że będzie trzeba ją oddawać przez całe życie, bo w innym przypadku grozi to jakimś krwotokiem. To nieprawda. Oddajemy krew od paru lat i dobrze się z tym czujemy - podkreślają.

Punkt Krwiodawstwa w Kartuzach znajduje się przy Powiatowym Centrum Zdrowia. Rejestracja dawców odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 12.00. (tel. 58 681 11 44).

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.