Wkrótce Mikołajki - w powiecie będzie się sporo działo. Zaplanuj czas!

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 17:52

Kiermasze, spektakle, spotkania z Mikołajem - najbliższe dni w powiecie kartuskim upłyną pod znakiem imprez w duchu nadchodzących świąt. Zbliżające się Mikołajki, przedsmak Bożego Narodzenia, to nie tylko okazja do spotkania z sympatycznym brodaczem w czerwonym stroju, ale również otwarcia serc na pomoc innym. Temu służyć będą liczne kiermasze zorganizowane m.in. przez kartuskie szkoły. Wśród propozycji nie zabraknie też mikołajkowych zabaw i corocznego zlotu w Szymbarku. Sprawdź, co zaplanowano w poszczególnych miejscowościach.

Czwartek (1 grudnia)

II Charytatywny Kiermasz Świąteczny "Klasztorna Pomaga"
W czwartek o godz. 17 I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach zaprasza do udziału w charytatywnym kiermaszu świątecznym. Środki zgromadzone podczas imprezy przekazane zostaną na potrzeby Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas. W programie m.in. jasełka w wykonaniu nauczycieli I LO oraz aukcja przedmiotów przygotowanych przez uczniów, rodziców i ufundowanych przez sponsorów.

Piątek (2 grudnia)

XVI Koncert Charytatywny "Dzieci - Dzieciom"
Społeczność kartuskiej Dwójki zaprasza w piątek o godz. 17 na kolejną odsłonę koncertu charytatywnego "Dzieci dzieciom". Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem: "Miłości naszej cud". W trakcie imprezy, oprócz występów, odbędzie się licytacja fantów ofiarowanych przez rodziców uczniów "Dwójki". W holu szkoły koncertowi będzie towarzyszył kiermasz świątecznych ozdób, opakowań na prezenty i dekoracyjnych drobiazgów wykonanych przez uczniów i nauczycieli. Będzie można kupić oryginalne, wyjątkowe, a przede wszystkim niepowtarzalne bombki, stroiki, świąteczne szopki, girlandy, pudełeczka. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz rodzin, dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Sobota (3 grudnia)

Zabawa Mikołajkowa w Borowie
Stowarzyszenie "Dla Borowa" zaprasza dzieci w sobotę o godz. 14 do świetlicy przy kościele na zabawę mikołajkową. W programie zabawa z animatorem, konkursy z nagrodami i pyszny poczęstunek.

Mikołaj w podróży po Sulęczynie
W sobotę od samego rana do późnego popołudnia Mikołaje krążyć będą po gminie Sulęczyno. Tradycyjnie, jak co roku mikołajkowa ekipa krążyć będzie po wszystkich sołectwach. Szczegółową rozpiskę trasy można znaleźć tutaj.

Niedziela (4 grudnia)

Mikołajkowy Turniej Szargana
W niedzielę w godz. 10 -15 na hali sportowej w Somoninie odbędzie się mikołajkowy turniej piłki nożnej.W zawodach zmierzy się osiem drużyn z województwa pomorskiego złożonych z zawodników z rocznika 2006 i młodszych. Rodzinna atmosfera i piłkarskie emocje gwarantowane.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Żukowie
W niedzielę o godz. 14 na dziedzińcu kościoła WNMP odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na dzieci czekać będzie św. Mikołaj i wiele innych bezpłatnych atrakcji. Będzie okazja, by spróbować specjałów kuchni kaszubskiej, nauczyć się wykonywać ozdoby świąteczne, zaopatrzyć się w prezenty dla bliskich, a także pomóc innym - podczas Jarmarku prowadzona będzie także zbiórka środków czystości, które następnie parafialne koło Caritas przekaże potrzebującym. Na Jarmarku gościć będą delegacje z Saint - Junien, Wendelstein i Świdnicy, więc będzie można spróbować także tradycyjnych przysmaków świątecznych z tych miast. Na scenie w repertuarze kolędowym wystąpi między innymi Paweł Nowak i Małgorzata Szmuda - Sycz, Chór Gospel "Ascoltate" oraz soliści z gminy Żukowo. O godzinie 17 nastąpi rozświetlenie choinki, a na godz. 19 zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Wtorek (6 grudnia)

Zjazd Mikołajów w Szymbarku
6 grudnia Szymbark tradycyjnie zmieni się w stolicę mikołajkowego świętowania. Odbędzie się tam Zjazd Mikołajów połączony z kiermaszem bożonarodzeniowym w Zespole Kształcenia i Wychowania. Mikołaje zbiorą się o godz. 13.45 na placu przy kościele. Na godz. 14 zaplanowano mszę św. z udziałem Mikołajowej Orkiestry Dętej z Dziemian. Po niej Mikołaje staną do wspólnego zdjęcia. O godz. 15 wszyscy, na czele z gminną orkiestrą dętą oraz Szwadronem Szwoleżerów Rokitniańskich przemaszerują do szkoły. Tam o godz. 15.30 rozpocznie się kiermasz.W programie m.in. występy uczniów, koncerty Damroki Kwidzińskiej, zespołu Twist Band i występ grupy Marzëbiónczi. Chętni będą mogli podziwiać i zakupić ozdoby, kartki i stroiki świąteczne przygotowane przez uczniów. Zaplanowano też pokaz sztucznych ogni. Mile widziane, by każdy z uczestników imprezy miał czerwony element garderoby.

Chmieleńskie spotkanie z Mikołajem
Sympatyczny brodacz w czerwonym stroju odwiedzi też Chmielno. Mikołajkowe świętowanie rozpocznie się mszą św. w chmieleńskim kościele. Św. Mikołaj jest jednym z patronów tej parafii. Po niej świąteczny korowód przemaszeruje na plac przy Informacji Turystycznej. Tam m.in. nastąpi uroczysta iluminacja choinki. W programie także wspólne śpiewanie kolęd, zabawa z animatorem, konkursy, fotobudka i świąteczne przysmaki. Zabawa potrwa do godz. 19.

Mikołajkowe Niespodzianki w Sierakowicach
Zgodnie z coroczną tradycją w Mikołajki sympatycznego brodacza będzie można spotkać w Sierakowicach i okolicznych miejscowościach. O godz.10 Mikołaj rozpocznie objazd po następujących sołectwach: Bącka Huta, Długi Kierz, Gowidlino, Kamienica Królewska, Łyśniewo, Mojusz, Puzdrowo, Sierakowska Huta, Tuchlino, Załakowo. Od godz. 13 będzie odwiedzał kolejno: Bukowo, Paczewo, Karczewko, Kowale, Leszczynki, Mrozy, Pałubice, Szklana, Nowa Ameryka, Smolniki, Borowy Las, Stara Huta. W godz. 13-16 Mikołaj krążyć będzie po Sierakowicach. O 16 nastąpi uroczysta iluminacja świątecznej choinki w centrum wsi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.