Wokaliści z powiatu kartuskiego podbijają Kaszubskiego Idola

wtorek, 29 listopada 2016 r., 11:47
fot. nadesłane/Radio Kaszebe

Szóstą edycję konkursu Kaszubski Idol, organizowanego pod egidą Radia Kaszëbë, zdominowali młodzi artyści z powiatu kartuskiego. W gronie dwunastu finalistów wokalnych zmagań jest aż siedmioro mieszkańców powiatu kartuskiego. Koncert, podczas którego wyłoniony zostanie tegoroczny idol odbędzie się już 3 grudnia w Wejherowie. Swoich faworytów można jednak wspierać głosowaniem smsowym, zdobywca największej liczby głosów otrzyma nagrodę publiczności.

Paulina Skrzyńska z Warzenka, Arleta Barczyk z Borzestowa, Beata Bach z Banina, Mateusz Pawelczyk z  Sierakowic, Patrycja Etmańska z Borzestowskiej Huty, Beata Sypion z Pomieczyna i Magdalena Gackowska z Kartuz - to siedmioro utalentowanych szczęśliwców z powiatu kartuskiego, którzy walczą o tytuł Kaszubskiego Idola 2016. Znaleźli się w gronie 12 finalistów, którzy zostali wyłonieni w poszczególnych etapach konkursu.

Kaszëbsczi Idol organizuje od 2008 roku Radio Kaszëbë przy wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz centrów kultury w Wejherowie, Kościerzynie, Kartuzach, Gdyni i Bytowie.

- Od ponad sześciu lat staramy się w ten sposób zachęcać młodych wokalistów, do śpiewania w języku kaszubskim. Wierzymy, że nasi idole podążą drogą Weroniki Korthals, Natalii Szroeder czy Bubliczków. Ci ostatni swoim energo-etnicznym występem uświetnią tegoroczny koncert Idoli - mówi Anna Kościukiewicz-Jabłońska, dyrektor Radia Kaszëbë.

Jak informują organizatorzy, konkurs jest wielkim wyzwaniem i poligonem doświadczalnym dla uczestników konkursu. Podczas warsztatów mają szansę pod okiem profesjonalistów kształcić umiejętności wokalne, choreograficzne i językowe. Pracują nad swoim wizerunkiem scenicznym. Próbują też swoich sił w studiu nagraniowym przygotowując wspólną piosenkę, która wraz z utworami finałowymi trafi na płytę Kaszëbsczi Idol 2016.

Kaszubskiego Idola poznamy podczas finałowego koncertu, który 3 grudnia odbędzie się w wejherowskiej filharmonii. Swojego faworyta może też wybrać sama publiczność w głosowaniu smsowym. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.