Kartuzy. Sprawca rozboju na stacji LPG w rękach policji

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 12:06

Mężczyzna, który w poniedziałek pobił i okradł pracownika stacji gazowej w Kartuzach został w czwartek zatrzymany przez policję. To 28-letni mieszkaniec Trójmiasta. Grozi mu do kara do 12 lat pozbawienia wolności.

O przestępstwie rozboju, w poniedziałek oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach poinformował 41-letni pracownik stacji gazowej przy ul. Jeziornej w Kartuzach.

Mężczyzna oświadczył, że około godziny 11-tej do pomieszczenia gospodarczego na stacji wszedł mężczyzna, uderzył go kilkukrotnie trzonkiem od łopaty w głowę, a następnie zabrał mu z kieszeni polaru ponad trzy tysiące złotych.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach, sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Ich śledztwo doprowadziło do zatrzymania 28-letniego letniego mieszkańca trójmiasta.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut rozboju oraz wystosowali wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie za rozbój może grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.