Międzyszkolny turniej piłki wodnej pod patronatem Burmistrza Kartuz

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 15:32
fot. nadesłane/Trops Kartuzy

W sobotę 26 listopada kartuska pływalnia gościła uczniów wszystkich 12 szkół podstawowych Gminy Kartuzy na międzyszkolnym turnieju piłki wodnej pod patronatem Burmistrza Kartuz. To już druga edycja zawodów podsumowująca postępy uczniów uczestniczących w obligatoryjnych zajęciach nauki i doskonalenia pływania.

To rywalizacja, zabawa, integracja młodych uczniów szkół Gminy Kartuzy. Po uroczystym otwarciu turnieju przez Pana Burmistrza Grzegorza Gołuńskiego z fazy grupowej (4 grupy) wyłoniły się zwycięskie zespoły szkół ze Staniszewa, Brodnicy Górnej, SP1 Kartuzy, SP5 Kartuzy.W meczu pomiędzy Staniszewem a Brodnicą Górną zwycięsko wyszła drużyna Brodnicy Górnej. W rywalizacji drużyn Sp1 Kartuzy i Sp5 Kartuzy zwyciężyli zawodnicy Sp5 Kartuzy. W meczu o 3 miejsce w turnieju zwyciężyła Sp1 Kartuzy, a w finale o złoto Sp5 Kartuzy.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1.miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 Kartuzy.
2.miejsce - Szkoła Podstawowa Brodnica Górna.
3.miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 Kartuzy.
4.miejsce - Szkoła Podstawowa Staniszewo.

W zawodach wzięło udział 84 uczniów reprezentujących 12 szkół Gminy Kartuzy.

Nadesłane/Sekcja pływacka UKS Trops

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.