Zima daje się we znaki kierowcom - wypadki w Pępowie i Sulminie - pięć osób rannych

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 22:35
Wypadek w Pępowie Wypadek w Pępowie fot. MSz

Spore opady śniegu sprawiły, że w czwartkowy wieczór warunki na drogach naszego powiatu zrobiły się wyjątkowo trudne. W Pępowie doszło do wypadku, w wielu miejscach cięższe pojazdy utknęły.

Intensywne opady śniegu rozpoczęły się w czwartkowy wieczór, co sprawiło, że na drogach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie. Około godziny 20. na drodze łączącej Pępowo z Żukowem z niewyjaśnionych dotąd przyczyn doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów - Volkswagena Passata, Mitsubishi Outlandera, Jeepa oraz Peugeota 205. Na skutek obrażeń odniesionych w zdarzeniu do szpitala przetransportowano dwie osoby.

Tego samego dnia w Sulminie (gmina Żukowo) około godziny 22. doszło do poważnego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na jego skutek trzy osoby zostały ranne.

Na terenie całego powiatu doszło do wielu zdarzeń związanych z trudnymi warunkami atmosferycznymi - w Łapalicach i Borkowie stanęły ciężarówki, które nie były w stanie podjechać pod górę. Taka sama sytuacja wystąpiła na rondzie łączącym ulicę 3 Maja z Węglową w Kartuzach.

Służby mundurowe apelują o ostrożność.

MSz


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.