Żukowo. XIV Gminny Turniej KGW ze smerfami i Królową Śniegu

sobota, 3 grudnia 2016 r., 22:13
fot. Longina Templin

W tym roku turniej rozpoczął się inaczej niż we wszystkich poprzednich edycjach. Uczestniczki konkursu wprowadziła Kapela Kaszubska Altbas ze Sierakowic. W marszowym rytmie wszyscy przeszli do hali sportowo - widowiskowej żukowskiego gimnazjum. Od tego momentu przez ponad cztery godziny królowała muzyka, tańce i moda. Sobotnia rywalizacja zakończyła się zwycięstwem KGW w Borkowie, które po dwóch latach ponownie wywalczyło Grand Prix.

Występy na parkiecie rozpoczęto od mody pod hasłem "Kreacja - inspiracja". Aby wziąć udział w tej konkurencji strój musiało wykonać KGW. Wypożyczone kreacje dyskredytowały zawodniczkę na starcie. Co zaprezentowały panie z 16 kół żukowskiej gminy?

Na wybiegu można było zobaczyć m. in. zjawiskową Królową Śniegu, Słońce, Jesień, Kwiaciarkę i Tęczę. Pojawiły się też akcenty ekologiczne.

KGW Tuchom reklamowało swój występ w taki oto sposób: "Kreacja stworzona przez nas może konkurować z najlepszymi na świecie i tworzy niebanalną całość. Powrót do natury jest inspiracją naszego stroju." W roli modela wystąpił… Fred Flinston.

Kolejną konkurencją była piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. Jak nie my, to kto? Prezentacje pań stały się świetną okazją do udowodnienia, że bez kobiet nic się udać nie może. KGW Tuchom wyliczało swoją pracę i zaangażowanie -założyło swoje koło, upiększa wieś, organizuje festyny i ma jeszcze tysiące pomysłów. Panie z Małkowa wyliczały głównie prace domowe, ale również działania na rzecz sołectwa.

- Chciałyśmy w czterech aspektach pokazać jak kobieta się spełnia - powiedziała nam Barbara Myszk - Herrmann, przewodnicząca chwaszczyńskiego KGW. - Nie tylko jako piękna diwa, która może być na co dzień pełnowartościową kobietą pięknie wyglądającą, ale realizuje się też w pracy, wychowuje dzieci i ma na swojej głowie całe domowe gospodarstwo.

Konkurencja taneczna "Z bajki" sprawiła, że na scenie pojawiły się w tanecznym wydaniu smerfy z animowanego serialu, a także postacie z takich filmów jak Madagaskar, Król Lew czy Flinstonowie.

W tradycyjnej już konkurencji kulinarnej w tym roku królowało ciasto z owocami.

W jury zasiadali: Piotr Hałuszczak, przewodniczący oraz Beata Stoppa i Barbara Ditrych. Po podliczeniu zdobytych punktów ogłoszono zwyciężczynie w poszczególnych kategoriach. Panie otrzymały puchary i upominki, a wszystkie koła biorące udział w turnieju dostały nagrody rzeczowe.

Kategoria kulinarna - ciasto z owocami
I miejsce - KGW Skrzeszewo
I miejsce - Pępowo
II miejsce - Otomino
III miejsce - Niestępowo

Kategoria moda - Kreacja - inspiracja
I miejsce - Glincz
I miejsce - Małkowo
II miejsce - Rutki
III miejsce - Przyjażń

Kategoria wokalna, piosenka kabaretowa pt. Jak nie my to kto?
I miejsce - Żukowo
I miejsce - Miszewo
II miejsce - Tuchom
III miejsce - Widlino

Kategoria moda - Kreacja - inspiracja
I miejsce - Chwaszczyno
II miejsce - Sulmin
III miejsce - Łapino

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.