Mikołaj Krause na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu

poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 09:02
fot. nadesłane

480 zawodników z 33 krajów wystartowało na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu seniorów w greckim Lutracki. Wśród nich o medal walczył Mikołaj Krause z Kartuskiego Klubu Kickboxingu Rebelia. Na drodze po krążek mistrzostw stanął mu jednak zawodnik z Bułgarii.

W dniach 19-27 listopada w greckim Lutracki niepodal Aten odbywały się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu seniorów. Na czempionat przybyło łącznie 480 zawodników z 33 krajów. Wśród reprezentacji biało-czerwonych nie zabrakło Kaszubów. Mikołaj Krause z PCNP Rebelia Kartuzy reprezentował Polskę w kategorii wagowej do 84 kg, natomiast Patryk Zaborowski wystąpił w roli asystenta trenera kadry narodowej.

W grupie kartuskiego reprezentanta rywalizowało 10 zawodników. W pierwszej fazie rozgrywek otrzymał on wolny los i awansował do 1/4 finału, gdzie na jego drodze stanął reprezentant Bułgarii.

- Walka od początku toczyła się po naszej myśli, Miki dobrze pracował na nogach zbierał ciosy na gardę i odpowiadał solidnym low-kickiem. Walka w takim schemacie toczyła się do ostatnich 30 sekund ostatniej, trzeciej rundy. Prowadziliśmy dwoma punktami i spokojnie chcieliśmy dowieść wygraną do końca, a zawodnik Bułgarii w tym czasie nas usypiał… Nagle dwie kombinacje trzy i cztero uderzeniowe i remis z lekką przewagą Bułgara. Potem nagle gong i werdykt: dwóch sędziów orzekło remis, natomiast jeden wygraną jednym ciosem dla naszego przeciwnika, co oznaczało porażkę. Dla nas turniej się zakończył - relacjonują przedstawiciele Kartuskiego Klubu Kickboxingu Rebelia.

- Porażka tym bardziej boli, bo zadecydował jeden cios u jednego sędziego. Do samego końca byliśmy przekonani, że wygramy. Obraliśmy prawidłową taktykę na turniej, poprawiliśmy wiele elementów motorycznych, mobilność na nogach, zwiększyliśmy zakres tlenu, poprawiliśmy prace szybkościową. Mimo tego gdzieś zabrakło szczęścia, które jak wiadomo w sporcie jest tez potrzebne - podsumowuje trener Mikołaja Krause.

nadesłane/Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.