Kartuzy. Kradł prąd - grozi mu nawet pięć lat więzienia

poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 11:07

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który nielegalnie pobierał prąd. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono też woreczek z amfetaminą.

W piątek kartuscy śledczy wspólnie z pracownikiem zakładu energetyki skontrolowali jedną z posesji na terenie gminy Kartuzy. Z ich ustaleń wynikało, że może tam dochodzić do kradzieży prądu. Informacje potwierdziły się.

- Podczas kontroli w mieszkaniu 31-latka mundurowi ujawnili nielegalne podłączenie do zewnętrznego układu energetycznego. Ponadto w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli woreczek z białym proszkiem, badanie potwierdziło, ze była to amfetamina - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalają, jak długo mógł trwać proceder kradzieży prądu i na jakie straty w związku z tym narażony był zakład energetyczny oraz skąd mężczyzna miał narkotyki.

31-latek usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków oraz nielegalnego poboru prądu. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.