Uczennice ze Wzgórza napisały książkę. Teraz walczą o głosy

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 09:46

Sześć uczennic z kartuskiego Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących stworzyło zbiór opowiadań. Dziewczyny biorą udział w ogólnopolskim turnieju literackim "Misja-książka" i teraz walczą o głosy internautów. Spośród 50 drużyn z największą liczbą głosów jury wyłoni finalistów i zwycięzców.

"Nigdy nie wiesz obok kogo stoisz. Morderca? Złodziej? Alkoholik? Narkoman? Otaczają nas szaleńcy. Książka, którą masz przed sobą otwiera coś więcej niż drzwi do niebezpiecznego świata. Wchodzisz na własną odpowiedzialność. Tylko od Ciebie zależy czy wyjdziesz z niego cało." - tymi słowami autorki zapraszają do lektury "Mentis".

Książkę stworzyły uczennice Technikum nr 2 w Kartuzach zrzeszające się pod nazwą "Formacja Niespełnionych Artystów". Jej członkiniami są - Natalia Benkowska, Marta Dawidowska, Aleksandra Kluge, Marta Okroj, Sylwia Szreder oraz Paulina Wołoszyk.

Konkurs "Misja - książka!" to ogólnopolski turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów szkół ponadpodstawowych współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki. Drużyny musiały napisać opowiadania i zaprojektować swoją książkę - łącznie z okładką, układem stron i ilustracjami w specjalnym, inteligentnym systemie wydawniczym Ridero.

Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności i talentów literackich, wzbudzenie zainteresowania procesem powstawania książki, zachęcanie do pracy zespołowej.

Książka uczennic ze Wzgórza jest na etapie internetowego głosowania. Dzięki uzyskaniu, jak największej liczby głosów młode pisarki trafią do pięćdziesiątki najwyżej ocenianych prac. To z nich jury konkursu wyłoni zwycięzców. Głosować można tutaj.

Głos można oddać za pomocą Facebooka, Twittera lub drogą mailową. W przypadku głosowania drogą mailową, należy kliknąć w link weryfikacyjny, który zostanie przesłany na podany adres e-mail.

Nagrodą główną dla laureatów zwycięskiej drużyny jest tablet dla każdego pisarza oraz puchar dla całego zespołu. Nagrody za drugie i trzecie miejsca to gadżety elektroniczne oraz upominki. Dodatkowo książki laureatów - sześciu drużyn, które zajęły od pierwszego do trzeciego miejsca, zostaną wydane w formie drukowanej i przekazane drużynom.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.