Koncert charytatywny "Dobro powraca" w Kiełpinie

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 12:45
fot. nadesłane/ZS w Kiełpinie

4 grudnia w Zespole Szkół w Kiełpinie odbył się już po raz ósmy koncert charytatywny pt. ,,Dobro Powraca". Głównym celem koncertu było niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży należącej do społeczności szkolnej.

Inicjatorem podejmowanych działań w tak szczytnym celu była dyrektor Jolanta Kosznik, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły i Rada Rodziców. Warto również podkreślić zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli, którzy przygotowali występy wokalno-taneczne i wykonali niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Cudowne choinki, stroiki i figurki tworzono w szkolnej świetlicy inspirując się pomysłami Pani Jolanty Malanowskiej i Lucyny Herbasz.

W tym roku na szkolnej scenie zagościły Aniołeczki, Anioły i Anielice, gdyż występy uczniów nawiązywały do tych nieziemskich postaci, które sprawiają, że czynimy tyle dobra. Zebrani mogli podziwiać śpiewy i tańce najmłodszych, którzy zagrali na różnych instrumentach muzycznych. Natomiast kolędowanie starszych uczniów przypominało o łączących ludzi spotkaniach wigilijnych. Ponadto atmosferę zbliżających się świąt podkreślił występ szkolnego zespołu regionalnego Wesołe Ludki. Milusińscy zachwycili kaszubskimi kolędami i tańcem. Zaakcentowali przywiązanie do tradycji Kaszub.

Ogromne zainteresowanie wśród zebranych gości wzbudził popis szkolnego zespołu instrumentalnego School Life oraz przepiękny taniec Iskier. Z radością słuchaliśmy również pieśni chóru Monodia i obejrzeliśmy artystyczny pokaz młodszych tancerek z Trop Dance. Na scenie kolędując zadebiutowali również rodzice, księża i nauczyciele.

Zimowa aura, śpiewy kolęd oraz wyśmienite wypieki przygotowane przez rodziców sprawiły, że odwiedziło nas wielu gości. Wśród nich byli najbliżsi: rodzice, babcie, dziadkowie, ale również swoją obecnością zaszczycili nas ,,Przyjaciele Szkoły" m. in. Stanisław Lamczyk - Poseł na Sejm RP, Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, ks. Arkadiusza Okroj proboszcz parafii w Kiełpinie, Mirosław Paczoska - sołtys Kiełpina. Ogromnym powodzeniem cieszyła się Loteryjka Fantowa, w której oprócz licznych nagród można było wygrać rower górski. Szczęśliwcem okazała się uczennica klasy VB Monika Sobótka. Zebrani hojnie wsparli także licytacje niejednokrotnie konkurując o małe arcydzieła sztuki świątecznej.

To dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich osób związanych z naszą szkołą będziemy mogli pomóc tym, którzy znaleźli się niewątpliwie w trudnej sytuacji. Dziękujemy wszystkim za wsparcie tak szczytnego przedsięwzięcia, które potwierdziło słuszność sentencji: ,,Są Anioły na ziemi, skrzydła gdzieś pochowały. Ludzką postać przyjęły, serca nie skryją, wiemy że żyją… Słabym dłonie podają, smutnym łzy ocierają w zamian nie chcą dla siebie nic…"

Nadesłane/ZS w Kiełpinie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.