Mikołajkowe spotkanie w Szymbarku

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 17:57
fot. AL

Msza święta, przemarsz spod kościoła do Zespołu Kształcenia i Wychowania, występy artystyczne i wiele innych atrakcji czekało na uczestników Mikołajkowego Spotkania w Szymbarku, które już po raz drugi zostało połączone z Bożonarodzeniowym Kiermaszem miejscowej szkoły.

We wtorkowe popołudnie w Szymbarku zapanowała iście świąteczna atmosfera. Ulice miejscowości nabrały czerwonych barw, zewsząd rozbrzmiewały świąteczne piosenki. Wszystko to za sprawą kolejnego już Zjazdu Mikołajów, a do gminy Stężyca przybyło ich aż kilkudziesięciu.

Mikołaje zarówno mali, jak i nieco starsi najpierw zebrali się w miejscowym kościele, by wziąć udział w specjalnej mszy świętej. Po niej pozowali do zdjęć, by potem ruszyć mikołajkowym korowodem do tutejszego Zespołu Kształcenia i Wychowania, gdzie na wszystkich uczestników imprezy czekał pełen atrakcji kiermasz.

Nie brakowało świątecznych ozdób, przysmaków, a na sali gimnastycznej występów tanecznych, czy wokalnych. Ci, którzy zawitali we wtorkowe popołudnie do Szymbarka, z pewnością nie mogli narzekać na nudę, a mury szkoły opuścili w bożonarodzeniowym nastroju.

Warto również dodać, że uczestnicy zjazdu i kiermaszu, po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni na los innych. Podczas imprezy zbierano bowiem pieniądze do puszek na leczenie 2,5-letniego Kornelka z Wielkiego Klincza. Wspólnie udało się zebrać ponad 1.300 zł.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.