Król disco polo w Stężycy - na Przebojowej Majówce wystąpi Akcent

środa, 7 grudnia 2016 r., 12:53
fot. archiwum/MD-Z

Gmina Stężyca na przyszłoroczną edycję Przebojowej Majówki szykuje kolejny hit. Na scenie ma wystąpić bowiem legenda muzyki disco polo - grupa Akcent z Zenonem Martyniukiem na czele oraz zespół Piękni i Młodzi. Impreza odbędzie się 20 maja.

O Stężycy z pewnością możemy już mówić jak o kaszubskiej stolicy disco polo. Na gminnym amfiteatrze już od dwóch lat organizowana jest Przebojowa Majówka - impreza, która rokrocznie przyciąga dziesiątki tysięcy fanów muzyki discopolowej z całego kraju i województwa. Występowały tam już największe gwiazdy tego gatunku, takie jak Weekend, Boys, Mig, Czadoman, Andre, Basta czy też Top One. Do kompletu brakowało już tylko legendarnej formacji Akcent z Zenonem Martyniukiem na czele. W przyszłorocznej edycji imprezy to się jednak zmieni.

- Przebojowa Majówka odbędzie się 20 maja i z pewnością będzie się sporo działo. Koncert Akcentu to będzie petarda, jak będzie dobra pogoda to będą takie tłumy, że lepiej nie pytać. Oprócz Pięknych i Młodych oraz Akcentu będzie też więcej zespołów młodzieżowych, bo pytaliśmy młodzieży o to, co chcieliby usłyszeć na Majówce. Kilka grup zmieni się w stosunku do ubiegłego roku. Oczywiście będzie też coś dla starszych - zapowiada wójt Stężycy Tomasz Brzoskowski.

- Jest też taki pomysł, żeby podczas imprezy wystąpił kabaret, ale to nie jest jeszcze pewne. Na pewno będzie pełno wykonawców, oczywiście wszystko będzie jak zwykle transmitowane w Polo TV. Ogólny zarys Majówki jest już gotowy i dogrywamy tak naprawdę tylko szczegóły, które będziemy znać na początku przyszłego roku - dodaje.

Stężyca jest znana nie tylko z Przebojowej Majówki, minionego lata bowiem zorganizowano tam, wspólnie z telewizją Polsat, po raz pierwszy imprezę o jeszcze większej skali - dwudniowe Disco pod Gwiazdami. Na deskach gminnego amfiteatru wystąpiły gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki - Szymon Wydra & Carpe Diem, Papa D., Mr. President, Velvet, Francesco Napoli, czy też Eruption. Imprezę poprowadzili Maciej Dowbor, Misiek Koterski i Karolina Szostak, a wszystko transmitowano na żywo na antenie Polsatu. Czy i w przyszłym roku uda się powtórzyć to wydarzenie?

- Jeśli chodzi o Disco pod Gwiazdami, to nie mogę na razie niczego mówić, bo jest to objęte tajemnicą. Mogę tylko powiedzieć tyle, że trzeba być dobrej myśli - mówi wójt Tomasz Brzoskowski.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.