Mikołajkowy Festiwal Zdrowia w Kartuzach już w niedzielę

środa, 7 grudnia 2016 r., 15:40

Mikołaje na rowerach, marsze, biegi dla dzieci i dorosłych, koncert gospel - to tylko niektóre z atrakcji czekających uczestników Mikołajkowego Festiwalu Zdrowia. Już w niedzielę w Kartuzach odbędzie się impreza dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej, zdrowego trybu życia i nie tylko. Na uczestników czeka kilka godzin świetnej, wspólnej zabawy.

Mikołajki w Kartuzach w tym roku upłyną pod hasłem zdrowia i sportu. Tradycyjną kartuską imprezę organizowaną przez samorząd i Kartuskie Centrum Kultury połączono z inicjatywą prozdrowotną Akademii Biegowej z Kiełpina i Kartuz, Klubu Amator Kiełpino.

- Zainteresowanie naszym biegiem przeszło nasze oczekiwania. W ostatnim dniu zgłoszeń wyczerpaliśmy limit. Cieszymy się, że Kartuzy na ten dzień staną się także stolicą biegową na Pomorzu. Liczba ponad pół tysiąca biegaczy w strojach mikołajów na głównych ulicach będzie rzeczywiście niecodziennym widokiem. Choć bieg ma charakter czysto towarzyski i zabawowy to dla wielu debiutantów będzie to spore wyzwanie. Dlatego już teraz zapraszam mieszkańców do gorącego kibicowania i wspierania zawodników na trasie - informuje i zaprasza Karol Nowakowski, koordynator wydarzenia z Akademii Biegowej Kartuzy.

- Ponadto dla biegaczy jak również rowerzystów w paradzie rowerowej przygotowaliśmy konkurs z nagrodami na najciekawsze przebranie więc będzie można podziwiać wyobraźnie uczestników i ciekawe stroje, których z pewnością nie zabraknie. Dla przybyłych będziemy mieli także propozycję kulturalną w postaci koncertu Grace Gospel Choir z Sopotu, którego wykonanie utworów świątecznych i kolęd jest warte uwagi - dodaje.

Mikołajowy Festiwal Zdrowia rozpocznie się w Parku Solidarności o godz. 10 (otwarcie biura zawodów) i potrwa do godz. 16. Między poszczególnymi punktami programu odbywać się będą konkursy dla dzieci.

- Głównie pragniemy rozruszać naszych mieszkańców w tym ponurym jesienno - zimowym okresie promując aktywność fizyczną wśród dzieci i dorosłych. Dzięki temu, że udało się nam wspólnie połączyć siły zaingerujemy wydarzenie, które mam nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez. To właśnie sport w takim wydaniu rekreacyjnym, dodaje energii i poprawia samopoczucie - podkreśla koordynator wydarzenia.

-Cała impreza ma być w okresie świąt prawdziwą i niecodzienną atrakcją, chwilowym oderwaniem od świątecznego pośpiechu i zgiełku. Chcemy pokazać, że nasze ogólne zdrowie zależy przede wszystkich od aktywności fizycznej, którą uprawiamy przez cały rok, nie tylko sezonowo. Do naszej inicjatywy przyłączyło się wiele instytucji i firm, które myślą podobnie jak my i wspierają nasze działania, za co już teraz im dziękuję i serdecznie zapraszam w imieniu wszystkich organizatorów - dodaje Nowakowski.

Na godz. 10.30 zaplanowano Mikołajową Paradę Rowerową. Osoby, które chcą wziąć w niej udział obowiązkowo powinny mieć mikołajowe przebranie, kaski i sprawne rowery. Uczestnicy spotkają się na promenadzie od strony ul. Polnej i wspólnie pokonają 7,5 km.

Na godz. 12 zaplanowano mikołajkowy Marsz Zdrowia na dystansie 2,5 km. Chętni będą mogli zapisać się na niego w godz. 10-11.45. Dla pierwszych 300 osób przewidziano czapeczki mikołajowe i talony na drożdżówkę po marszu. Wszyscy uczestnicy poruszają się kolumną zwartą, bez rywalizacji - główny celem jest promocja aktywności fizycznej wśród uczestników.

O godz. 13 rozpoczną się bieg dla dzieci "Goń Renifera, Bałwana i Mikołaja". W godz. 13.40 -14.20 przewidziano zabawę dla dzieci i wizytę Mikołaja.

Bieg Główny na dystansie 6 km zaplanowano na godz. 14. Uczestnicy ruszą z ul. Chmieleńskiej i pokonają trasę biegnącą m.in. przez promenadę i Gaj Świętopełka.

Grace Gospel Choir z Sopotu wystąpi o godz. 15. W godz. 15.30-16 nastąpi dekoracja zawodników i losowanie nagród.

Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

Podczas imprezy odbędzie się zbiórka środków na rzecz hospicjum Pomorze Dzieciom - www.bąbel.pomorzedzieciom.pl. Na imprezie będzie stoisko charytatywne - stolik ze skarbonką, gdzie w zamian za darowiznę obdarowujący otrzymuje ozdobnego aniołka z masy solnej ręcznej roboty.

Uwaga na utrudnienia w ruchu

W związku z imprezą będą utrudnienia w ruchu dlatego prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i wyrozumiałość.

Na czas biegu ruch pojazdów zostanie na poszczególnych odcinkach czasowo wstrzymany przez służby porządkowe:
- ul. Chmieleńska - 13:40 - 14:05
- Ogródków Działkowych i Promenada Assesora - 14:00 - 14:10
- ul Polna, skrzyżowanie z ul. Zamkową, ul Jarzębinowa i Leśna, Osiedle Wybickiego, ul. Piłsudskiego i ulice dojazdowe - utrudnienia między 14:00 - 14:30
- ul. Gdańska, Kościuszki, Rynek, 3 maja - utrudnienia między 14:10 - 14:40
- ul. Majkowskiego i ulice dojazdowe - utrudnienia między 14:15 - 14:50
- ul. Klasztorna na całej długości - 14:20 - 15:00

Trasa biegu zostanie zabezpieczona przez odpowiednie służby: funkcjonariuszy Policji Powiatowej w Kartuzach, Strażaków z Państwowej o ochotniczych Straży Pożarnej, Straż Miejską oraz siły własne organizatora.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.