Klub sportowy GKS Cartusia Kartuzy powiększa się o nową sekcję

środa, 7 grudnia 2016 r., 16:15

Klub kartuski o największej tradycji i najlepszych wynikach sportowych GKS Cartusia Kartuzy powiększył liczbę sekcji sportowych. Skład z ostatnich lat to kolarstwo, narciarstwo i biatlon, piłka ręczna i zapasy, do których dokooptowana została sekcja lekkoatletyczna.

Kartuzy mają bogatą historię lekkoatletyczną. W najodleglejszym czasie tworzyły je takie nazwiska jak siostry Góreckie, bracia Mede, wieloletni prezes naszego Klubu Alfons Labuda, Franciszek Labuda, Józef Piasecki, Edward Petta, Alina i Tadeusz Fiszbach. Oto tylko niektóre nazwiska z czasów odległych. W nowszej historii wielokrotną medalistką mistrzostw Polski seniorek w chodzie sportowym była Katarzyna Figurowska, która wraz z plejadą swoich rówieśniczek tworzyła początek kobiecego chodu sportowego w Polsce.

Nowa sekcja rozpoczyna swoją pracę pod kierownictwem Krzysztofa Króla, który w swoim dorobku ma już sporo osiągnięć, szczególnie w konkurencjach biegowych w skład klubu została dołączona 1 grudnia 2016 r. Zawodnikom i trenerom życzymy sporych osiągnięć, które powinny dać satysfakcję tym, którzy je osiągają, a dla Kartuz i klubu powinny być powodem do dumy.

Nadesłane/Katarzyna Pryczkowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.