Uwaga na silny wiatr! Służby apelują o ostrożność!

czwartek, 8 grudnia 2016 r., 15:58
fot. archiwum

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie o wystąpieniu silnego wiatru. Do godziny 23. wiatr w porywach może osiągać prędkość nawet do 80 km/h. W związku z tym służby apelują o zachowanie ostrożności.

Kartuscy strażacy odnotowali już pierwszą interwencję związaną z porywistym wiatrem. W Dzierżążnie przy ulicy Szpitalnej drzewo przewróciło się na budynek mieszkalny. Szczęśliwie nikt nie został poszkodowany, ani zbytnio nie ucierpiała elewacja budynku.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem. W czwartek do godziny 23. wiatr może osiągać prędkość do 50 km/h, a w porywach nawet do 80 km/h, a tym samym może powodować szkody materialne, jak również zagrożenie zdrowia i życia.

- W razie wichur i wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jeśli nie ma takiej konieczności nie należy wychodzić z domu. Jeśli z jakichś powodów jednak musimy to zrobić, pamiętajmy, by omijać parki, uważnie rozglądać się dookoła, nie zatrzymywać się pod drzewami, żeby pojedyncze gałęzie czy konary drzew nie wyrządziły nam krzywdy. Nie należy parkować samochodów pod drzewami, starymi budynkami, czy w miejscach, gdzie znaleźć się mogą jakieś luźniejsze elementy, które mogłyby na nie spaść i je uszkodzić - radzi zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach, st. kpt. Fryderyk Mach.

- Dodatkowo, trzeba pamiętać o tym, by zabezpieczyć swoje domostwa. Upewnić się, że na dachu, elewacji nie ma luźniejszych części, by nie doszło do zerwania jakiejś części budynku, która mogłaby spaść na kogoś albo coś wartościowego - dodaje.

Warto więc czwartkowe popołudnie spędzić w domowym zaciszu, przesuwając plany związane z aktywnością na świeżym powietrzu na dzień, w którym aura będzie bardziej sprzyjająca.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.