Twórca postaci Kulfona i Zająca Poziomki spotkał się z dziećmi w Somoninie i Goręczynie

poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., 11:46
fot. nadesłane/GOK Somonino

W piątek, 2 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie zaprosiła gościa specjalnego - znanego wielu pokoleniom, Andrzeja Marka Grabowskiego - twórcę książek dla dzieci oraz programów telewizyjnych dla najmłodszych takich jak Ciuchcia, Budzik czy Tik-Tak i ponad 500 piosenek dla dzieci.

Andrzej Marek Grabowski jest pisarzem, twórcą programów telewizyjnych i piosenek. Spod jego pióra wyszły takie książki jak "Zając Poziomka", "Pirat Jędruś", "Instrukcja Obsługi Psa Jacósia", "Pirat Jedruś" czy "Wojna na Pięknym Brzegu", opowiadająca o wojennych przeżyciach matki pisarza. Pozycję wpisano na Złotą Listę Książek Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

To jemu pokolenie urodzone w latach 80. i 90. zawdzięcza "Ciuchcię", "Tik-Taka" czy "Budzik". Pan Andrzej jest również twórcą takich dziecięcych przebojów jak "Kulfon, co z ciebie wyrośnie", "Witaminki", "Kropelka złotych marzeń" czy "Pocałuj żabkę w łapkę".Był również twórcą, redaktorem naczelnym i producentem miesięcznika dla dzieci "Ciuchcia". Wraz z Ewą Chotomską założył dziecięcy zespół wokalno-taneczny Fasolki.

Pisarz spotkał się z dziećmi w Szkole Podstawowej w Somoninie oraz Szkole Podstawowej w Goręczynie.

- Pan Andrzej, od 30 lat pracując zawodowo z dziećmi i dla dzieci, nie miał problemu z nawiązaniem kontaktu z uczestnikami. W wesoły sposób opowiadał o historiach, które pojawiają się w jego książkach. Przeczytał fragment książki "Instrukcja obsługi pieska Jacósia" gdzie dzieci poznały małą Kasię, której największym marzeniem było posiadanie kochanego pieska - relacjonują organizatorzy spotkania.

W trakcie spotkania okazało się, że pisarz nie przyjechał sam. W wielkiej, kolorowej walizce ukryli się bohaterowie, w których tworzeniu pan Andrzej brał udział. Był kot Budzik oraz jego sąsiedzi - potwory: Bezkajku i Szefuncio, a także kultowe postaci takie jak Kulfon oraz Zając Poziomka, które dzieci doskonale znają z telewizji. Pan Andrzej angażował dzieci do wspólnej zabawy, przy okazji prezentacji kukiełek, uczniowie mogli wykazać się aktorskimi umiejętnościami.

Nie mogło zabraknąć również pytań, na które pisarz chętnie odpowiadał. Uczestnicy spotkania mogli uzyskać autograf z osobistą dedykacją od pisarza. W spotkaniach udział wzięło ok. 200 uczniów.

Nadesłane/GOK Somonino
Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.