Młodzież z ZSP w Sierakowicach włączyła się w obchody Dnia Walki z AIDS

poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., 12:21
fot. nadesłane

W związku ze światowymi obchodami Dnia Walki z AIDS uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Sierakowicach czynnie włączyli się w ruch oświatowy przeciwdziałający zakażeniom HIV i zachorowaniom na AIDS, a na znak wspólnoty z chorymi wszyscy przypięli czerwoną wstążeczkę.

Wiedza na temat epidemii HIV/AIDS jest niezbędna każdemu i dlatego profilaktyczne przedsięwzięcie rozpoczęła projekcja filmu Krajowego Centrum ds. AIDS pt. "AIDS - epidemia wciąż niepokonana". Po nim społeczności obu szkół obejrzały przedstawienie profilaktyczne w wykonaniu młodzieży z klasy I LO (ZSP) oraz I a ZSZ. Uczniowie wyjaśnili koleżankom i kolegom, jak można zarazić się wirusem oraz jak może wyglądać życie zarażonej młodej osoby. Uczyli tolerancji wobec zakażonych i chorych. Pokazali, że nie trzeba się ich bać, a ich choroba nie ma wpływu na codzienne relacje z innymi ludźmi.

O innym poważnym zagrożeniu zdrowotnym, czyli wirusowym zapaleniu wątroby, opowiedziały uczennice klasy II TŻ w ramach programu profilaktycznego "Podstępne WZW", do którego włączył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Program uruchomiony został przez Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Fundację "Gwiazda Nadziei".

Podjęte działania informacyjno - edukacyjne dotyczące obu chorób dostarczyły rzetelnej wiedzy i zachęciły do zastanowienia się nad dbałością o własne zdrowie. Nad organizacją imprezy oraz przygotowaniem młodzieży do przedstawienia czuwały: Angelika Frejnagiel, Aleksandra Labuda, Natalia Formela i Mariola Kałduńska.

Nadesłane/ZSP Sierakowice


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.