Banino. Charytatywna impreza dla potrzebujących seniorów i dzieci nieuleczalnie chorych

poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., 12:45
fot. Longina Templin

Taki cel przyświecał akcji pn. "Jedzie Mikołaj święty, by ktoś był uśmiechnięty". W niedzielę w hali sportowej banińskiej podstawówki odbyła się jej trzecia edycja. W przygotowanym programie była m. in. licytacja, loteria, występy wokalistów, zabawy dla dzieci, sprzedaż kalendarzy i własnoręcznie robionych przeróżnych ozdób świątecznych. Można też było skorzystać z badań medycznych.

Tegoroczna impreza ma na celu niesienie pomocy osobom starszym i samotnym oraz dzieciom niepełnosprawnym, by spełnić ich marzenia. Jednym z elementów całej akcji jest projekt "Moje Zdrowie - Moje Życie".

Loteria odbywała się pod egidą Stowarzyszenia Edukacja plus Integracja. Zebrane pieniądze przeznaczone są na zakup leków dla seniorów i osób samotnych, a środki uzyskane ze sprzedaży kalendarzy pójdą na realizację projektu "Moje Zdrowie - Moje Życie". Pozostałe pieniądze służyć będą spełnianiu marzeń dzieci niepełnosprawnych i osób starszych i samotnych.

Wylicytować można było m. in. kolację z Andrzejem Wyrzykowskim, wójtem Przodkowa oraz starostą kartuskim Janiną Kwiecień.

Część artystyczną wypełnili: Juan Felipe Alvarado z Kolumbii, Marta Stanke, Weronika Rydzewska, Wojciech Wojda i Paweł Heimowski.

- Chcąc zadbać o osoby starsze w kwestiach zdrowotnych, zainicjowaliśmy we współpracy z żukowskim ZOZ-em, akcję polegającą na przebadaniu wzroku i słuchu - powiedział Jacek Miąskowski, pomysłodawca i organizator imprezy. - Nasza rola sprowadza się do logistyki i wytypowania ludzi, których trzeba przebadać.

W imprezę włączył się żukowski ZOZ. Dzięki temu kto chciał, mógł zbadać oczy w kierunku zwyrodnienia plamki żółtej, zdolności widzenia barw, ciśnienie tętnicze oraz badanie poziomu tlenku węgla w powietrzu wydychanym . Do dyspozycji uczestników imprezy były również dwie fizjoterapeutki, które instruowały w zakresie dbałości o dwa kluczowe odcinki kręgosłupa - szyjny i lędźwiowy.

Ponadto rozpoczęto akcję "Moje Zdrowie - Moje Życie", której inicjatorką jest Joanna Komorowska, dyr. żukowskiego ZOZ-u.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.