Uczniowie z ZSP w Przodkowie podsumowali kolejny unijny projekt

poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., 13:10
fot. nadesłane

Uczniowie biorący udział w mobilności przygotowali w holu szkolnym stoiska prezentujące produkty końcowe projektu: książki kucharskie, kalendarze, albumy, prezentacje, wystawę zdjęć, pamiątki z wyjazdu, newsletter. Zaproszeni goście po wejściu do szkoły mieli okazję zapoznać się z pracami uczniów. Swoją obecnością zaszczycili społeczność szkolną: starosta Janina Kwiecień, wicestarosta - Bogdan Łapa, wizytator kuratorium oświaty Halina Knapińska, dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego, przedstawiciele uczelni wyższych, pracodawców i innych instytucji państwowych oraz rodzice.

Podczas spotkania zaproszonym gościom i uczniom został przedstawiony program artystyczny "Pochyl się nad człowiekiem", który wprowadził wszystkich w przedświąteczny nastrój . Goście otrzymali słodki upominek - babeczkę, a w międzyczasie z krótką wizytą wpadł św. Mikołaj ze swoimi elfami.

Jednocześnie uczestnicy projektu przygotowali degustację słynnych, portugalskich ciasteczek "Pasteis de Nata". W nawiązaniu do słodkości, pani dr inż. Renata Korzeniowska- Ginter z Akademii Morskiej w Gdyni przedstawiła wykład na temat kuchni portugalskiej, kolejny wykład poprowadzony przez dr inż. Grzegorza Pęczek, prodziekana Sopockiej Szkoły Wyższej dotyczył założeń ogrodów angielskich.

Po wstępie teoretycznym zaprezentowano efekty projektu. Uczniowie branży gastronomicznej, informatycznej i architektury krajobrazu podzielili się zdobytymi doświadczeniami podczas stażu w Portugalii i Wielkiej Brytanii. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat udziału w projekcie i dokument Europass Mobilność potwierdzający zdobyte umiejętności.

Punktem kulminacyjnym podsumowania była prezentacja i degustacja potraw portugalskich przygotowanych przez uczniów technikum żywienia na podstawie przepisów zamieszczonych w książkach kucharskich opracowanych podczas stażu. Dominującymi składnikami potraw były owoce morza i ryby.

Spotkanie i projekt zostały wysoko ocenione przez zaproszonych gości i uczestników projektu.

Nadesłane/ZSP w Przodkowie
Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.