Banino. Kiermasz świąteczny z elementami zabawy i integracji

wtorek, 13 grudnia 2016 r., 23:06
fot. Longina Templin

W Szkole Podstawowej w Baninie zorganizowano trzydniowy szkolny kiermasz świąteczny. Wszystkie ozdoby, które znalazły się na stoisku, wykonane były techniką rękodzieła. Wśród oryginalnych i bardzo pomysłowych prac uczniów oko przykuwały choinki z szyszek, łańcuszki, wianki na okna, świeczniki i bombki. Hitem kiermaszu okazały się krasnoludki z orzeszków, które zakupiono już pierwszego dnia.

Przygotowania zaczęły się już we wrześniu, Należało wówczas zebrać m. in. szyszki, liście i gałęzie. Oprócz dóbr natury gromadzono także surowce wtórne. To wszystko stało się tworzywem, z którego uczniowie wykonywali świąteczne ozdoby.

Przygotowania podzielono na etapy. Na pierwszy ogień poszły kartki świąteczne. Wiadomo, że trzeba je w miarę wcześnie wysłać. Do sprzedaży gotowe były już w październiku. Rozprowadzaniem zajął się Samorząd Uczniowski, a szczególnie klasa VIa.

Głównie prace odbywały się na zajęciach w 10 świetlicach. Tyle ich posiada banińska podstawówka. Inicjatywę wspomogli nauczyciele plastyki.

Zorganizowano też Konkurs na Niezwykłą Bombkę, który był jednocześnie akcją charytatywną. Prace były wyjątkowo pomysłowe i znalazły się na kiermaszowym stoisku. Przeprowadzono również konkurs na ekochoinkę.

- Naszym celem nie jest zarobek, tylko zabawa, wspólne działanie, doskonała integracja, a także forma budowania uczniowskiej wspólnoty - stwierdziła Małgorzata Mosakowska, koordynator kiermaszu. - Udział brały wszystkie dzieci. Ceny oferowanych ozdób można było negocjować. Klientami są nasi uczniowie i ich rodzice. Uzyskane środki przeznaczamy na zakup gier, klocków i zabaw dla dzieci. Nowe wyposażenie trafia do naszych świetlic.

Organizatorkami świątecznego kiermaszu są: Małgorzata Mosakowska, koordynator kiermaszu oraz Marianna Prochowska i Iwona Siwek - Ambroziak.

L.T.


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.