Strażacy z powiatu kartuskiego włączyli się w Szlachetną Paczkę

środa, 14 grudnia 2016 r., 14:37
fot. AL

Strażacy-ochotnicy z całego powiatu kartuskiego włączyli się tegoroczną akcję Szlachetna Paczka. Wraz z członkami grupy Rowerowe Kaszuby przygotowali świąteczną paczkę dla jednej z rodzin zmagającej się z wieloma chorobami.

Idea Szlachetnej Paczki jest prosta - przekazywanie bezpośredniej pomocy, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Pomoc ma być wyrazem wsparcia w dążeniu do zmiany swojego życia - wyzwania, którego podjęła się rodzina.

Tylko w rejonie Sierakowic, który obejmował także gminy Somonino i Sulęczyno pomocą w ramach tejże akcji objęto 52 rodziny. Wszystkie znalazły swoich darczyńców, a co za tym idzie 24 grudnia, gdy na niebie rozbłyśnie pierwsza gwiazdka, również i oni będą mogli cieszyć się magią świąt Bożego Narodzenia.

Wśród darczyńców byli też strażacy-ochotnicy z powiatu kartuskiego oraz grupa Rowerowe Kaszuby, którzy wspólnie przygotowali paczkę, dla jednej z rodzin, która z uwagi na to, że boryka się z wieloma chorobami, znalazła się w trudnej sytuacji.

- Jest to dowód na to, że strażacy pomagają nie tylko podczas akcji ratowniczo - gaśniczych, ale na ich bezinteresowną pomoc można liczyć w każdej sytuacji. Dlatego chciałbym podziękować wszystkim strażakom z całego powiatu kartuskiego, którzy włączyli się w akcję Szlachetnej Paczki. Dzięki ich ofiarności do kolejnej rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji, zawita nadzieja na lepszą przyszłość - podkreśla Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kartuzach, Edmund Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.