Lniska. Trzy samochody zderzyły się na K7 - jedna osoba ranna

czwartek, 15 grudnia 2016 r., 08:39
fot. MSz

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w Lniskach. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe.

Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Lniska, na odcinku drogi krajowej nr 7 łączącym Gdańsk z Żukowem, kartuska straż pożarna otrzymała w czwartek około godziny 6. rano. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zderzyły się tam trzy samochody osobowe - Skoda Felicia, Fiat Siena oraz Peugeot 3008.

W wyniku obrażeń odniesionych w zdarzeinu do szpitala przetransportowano 26-letniego mężczyznę.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala policja.

W akcji wzięła udział JRG Kartuzy, OSP Leźno oraz OSP Żukowo.

W związku z trudnymi warunkami na drogach i niewielką widocznością kartuska policja apeluje o ostrożność.

- Odcinek łączący Leźno z Żukowem to jedyny w gminie Żukowo tak długi odcinek prostej oprócz drogi krajowej nr 20. W godzinach porannych kierowcy bardzo często wyprzedzają tam na trzeciego, co jest kompletnie bezcelowe, bo i tak wszyscy spotkają się na rondzie. Pamiętajmy także, że przyczyną prawie wszystkich wypadków jest nieuwaga, albo zbyt wysoka prędkość, dlatego warto zachować ostrożność - apeluje Jarosława Krefta, rzecznik kartuskiej policji.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.