Kartuzy. Akcja "Świąteczna paczka dla zwierzaczka" - włącz się i pomóż czworonogom

piątek, 16 grudnia 2016 r., 13:38
fot. nadesłane

Wychowankowie Zespołu Placówek Specjalnych w Kartuzach organizują pomoc dla bezdomnych zwierząt ze schroniska. Zapraszają do udziału w akcji wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć czworonogi i poprawić ich los.

Akcję na rzecz zwierzaków ze schronisk rozpoczęto w kartuskim ZSP w listopadzie.

- Taką akcję prowadzimy w naszej szkole po raz pierwszy. Nasi uczniowie otrzymują paczki od wolontariuszy z innych szkół. W naszej szkole działa wolontariat - jego członkowie odwiedzają pacjentów szpitala w Dzierżążnie. Zależało im na tym, by zrobić coś dla innych coś jeszcze. Zwrócili uwagę na los czworonogów, które są podopiecznymi schronisk i tak narodził się pomysł zbiórki - informuje Anna Sikorska, dyrektor placówki.

Uczniowie zbierają suchą karmę i karmę w puszkach, koce kołderki, materacyki - wszystko, co może pomóc przetrwać czworonogom trudny dla nich okres zimy. W zbiórkę może włączyć się każdy dary można przynosić do siedziby szkoły przy ul. 3 Maja 34 bądź też w sklepie "Na Leśnej", który włączył się do akcji.

Zbiórka trwa do 3 stycznia. Potem uczniowie zawiozą zebrane dary do schroniska, które sami wspołnie wybiorą.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.