Sierakowice. Świąteczne spotkanie strażaków z przekazaniem nowego samochodu w tle

sobota, 17 grudnia 2016 r., 21:47
fot. NB

Od przekazania i poświęcenia nowego samochodu techniczno - operacyjnego Forda Rangera rozpoczęło się wigilijne spotkanie strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowicach. Po Gowidlinie, jest to już druga jednostka z terenu gminy Sierakowice, która może cieszyć się w tym roku z nowego wozu.

Sobotnie popołudnie w powiecie kartuskim upłynęło pod znakiem dwóch strażackich uroczystości, podczas których oficjalnie w ręce druhów przekazano nowe samochody. Świętowali ochotnicy z Banina, którzy wzbogacili się o nowy wóz ratowniczo - gaśniczy marki Iveco oraz strażacy z Sierakowic, których wyposażenie jednostki powiększyło się o nowego Forda Rangera.

Przekazania ochotnikom samochodu techniczno - operacyjnego dokonał wójt gminy Sierakowice, która pokryła koszt zakupu wozu w około 70 proc.

- Nie mam żadnych problemów, aby przekonać radnych, by przekazać środki na rzecz ochotniczych straży pożarnych. Wszyscy doceniają trud, jaki strażacy - ochotnicy wkładają na rzecz bezpieczeństwa naszej gminy. Swoją służbę pełnią bezinteresownie, nie otrzymują wynagrodzenia. Służbę pełnią z wielką pasją i zapałem. Dlatego przekazując ten samochód wyrażam przekonanie, że przyczyni się on do prowadzenia skutecznych działań ratowniczych. Wyposażenie tej jednostki w ten samochód jest wyrazem mojego zaufania i uznania osiągnięć w zakresie ratowania zagrożenego zdrowia i życia ludzi, mienia oraz środowiska - podkreślał wójt Tadeusz Kobiela.

Nowy nabytek ochotników z Sierakowic to GLM Ford Ranger z napędem na cztery koła. Jest to wówz techniczny do łodzi, a zarazem operacyjny. Ford zastąpił dotychczasowego Lublina.

Dodajmy, że w tym roku już druga jednostka OSP z gminy Sierakowice została doposażona w nowy samochód. O nowy wóz ratowniczo - gaśniczy Volvo wzbogacili się także strażacy z OSP Gowidlino. W przyszłym roku z nowego nabytku będą cieszyć się za to ochotnicy z OSP Mojusz.

AL, NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.