Nowy Nissan Navara dla ochotników z Zawór

niedziela, 18 grudnia 2016 r., 17:17
fot. AL

O lekki samochód ratowniczo - rozpoznawczy wzbogacili się ochotnicy z Zawór (gm. Chmielno). Uroczyste przekazanie wozu odbyło się w niedzielę i zostało połączone ze świątecznym spotkaniem strażaków.

Nissan Navara - lekki samochód ratowniczo - rozpoznawczy SRL z napędem terenowym - to nowy nabytek strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaworach. Zakup tegoż pojazdu był możliwy dzięki pozyskanym środkom z samorządu gminy Chmielno, podmiotów wspierających oraz funduszy OSP Zawory.

- Chciałbym podziękować władzom samorządowym za codzienne wspieranie naszej społecznej działalności oraz podejmowanie działań na rzecz poprawy wyposażenia w nowoczesny sprzęt, co dzisiaj właśnie możemy zauważyć. Pragnę gorąco podziękować władzom związku OSP, zarządowi gminnemu OSP w Chmielnie, funkcjonariuszom PSP w Kartuzach na czele z komendantem za długoletnią współpracę i wspieranie naszych poczynań oraz wszystkim osobom, których wsparcie zaowocowało zakupem nowego samochodu oraz nowego garażu - mówił prezes OSP Zawory Marek Bela.

- Szczególnie chciałbym podziękować naszym członkom czynnym za ich sumienność w realizacji zadań podczas niezliczonej ilości godzin w czasie prowadzonych akcji ratowniczo - gaśniczych, ale również przy wykonywaniu prac przy remoncie i zapewnieniu sprawności sprzętu i naszej strażnicy. W imieniu zarządu OSP i wszystkich członków naszej jednostki zapewniam, że nadal nie będziemy szczędzić trudu i wysiłku, a służyć pragniemy jak potrafimy najlepiej z pełnym strażackim poświęceniem na rzecz społeczeństwa - kontynuował.

Choć samochód już służy tutejszym druhom od pewnego czasu, jego oficjalne i uroczyste przekazanie odbyło się w niedzielne popołudnie.

- Wyposażenie jednostki w ten samochód przyczyni się do prowadzenia skutecznych działań w zakresie ratowania zagrożenego życia, zdrowia ludzi, mienia i środowiska. Dzisiejszy akt przekazania jest dowodem mojego zaufania i uznania, jak również podziękowania za dotychczasową społeczną działalność strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaworach - podkreślał wójt gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski.

Po uroczystości przekazania i poświęcenia nowego wozu, w miejscowej strażnicy odbyło się spotkanie wigilijne Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kartuzach, Zarządu Gminnego ZOSP RP w Chmielnie oraz OSP Zawory.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.