Miszewo. Wigilijne spotkanie z opłatkiem, kapelą i tańcami

niedziela, 18 grudnia 2016 r., 22:26
fot. Longina Templin

Impreza zaczęła się dość nietypowo. Kiedy zaproszeni goście zasiedli za stołem, przywitała ich orkiestra dęta Zdzich Kapela z Wejherowa, rozpoczynając swój występ marszem Happy. Muzyka towarzyszyła uczestnikom przez cały czas trwania spotkania dla seniorów, które zorganizowała Rada Sołecka Miszewa. Przełamano się opłatkiem, wysłuchano życzeń i raczono się przygotowanym dla wszystkich poczęstunkiem.

Z zaproszenia skorzystało ponad 40 osób, które przywitała sołtys Bogumiła Wandtke. Dobrych błogosławionych Świat Bożego Narodzenia życzył proboszcz banińskiej parafii ks. Daniel Knapiński. Do życzeń dołączył się przewodniczący żukowskiej Rady Miejskiej Witold Szmidtke oraz burmistrz Wojciech Kankowski. Szef żukowskiego magistratu podziękował pani sołtys, Radzie Sołeckiej, miejscowemu KGW i strażakom za wszystkie dobre działania na rzecz mieszkańców. Życzył wszystkim bëlnëch Gòdów.

Po przełamaniu się opłatkiem i wspólnym śpiewaniu kolęd przyszedł czas na część artystyczną. Wypełnił ją występ zespołu Mùlczi oraz szóstoklasiści z miejscowej podstawówki prezentując Gwiôzdka z Miszewá. Oba zespoły przygotowała Elżbieta Pryczkowska.

Do tańca porwała seniorów kapela, szkolni artyści i… św. Mikołaj, który obdarowywał uczestników imprezy słodyczami. Wtajemniczeni twierdzili, że pod siwą brodą "schował się" Jacek Miąskowski. Na scenie zaprezentowały się też finalistki Kaszubskiego Idola - Beata Bach z Banina i Paulina Skrzyńska z Warzenka.

- W naszym sołectwie to pierwsza Wigilia dla naszych seniorów - powiedziała sołtys Bogumiła Wandtke. - Marzyłam o tym od chwili kiedy zostałam sołtysem. Od trzech lat organizujemy bal dla dzieci, więc czas najwyższy, by nasi seniorzy też spotkali się przy wspólnym stole, mogli przełamać się opłatkiem, porozmawiać i raczyć się poczęstunkiem. Cieszę się, że to się spełniło. Widzę, że uczestnicy są zadowoleni. Na pewno będziemy to kontynuować.

Przed świętami Rada Sołecka ze św. Mikołajem odwiedzi osoby, które ze względu na stan zdrowia, nie mogły uczestniczyć w wigilijnym spotkaniu.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.