Z promilami i na zakazie - dwóch nietrzeźwych kierujących w rękach policji

poniedziałek, 19 grudnia 2016 r., 12:52
fot. archiwum

1,5 promila w wydychanym powietrzu - to wynik 45-letniego obywatela Ukrainy, którego kierującego skodą w Przyjaźni zatrzymali żukowscy policjanci. Tyle samo wydmuchał także 31-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który wpadł w Chwaszczynie. W tym przypadku mężczyzna odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem mimo sądowego zakazu, który orzeczono wobec niego w październiku br.

Dwóch nietrzeźwych kierujących - to bilans policyjnych kontroli w miniony weekend. Jak informuje p.o. rzecznika prasowego kartuskiej policji, Magdalena Formela, pierwszy z nich został zatrzymany w nocy z piątku na sobotę na ulicy Jabłoniowej w Przyjaźni przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Żukowie. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie 45-letni kierowca skody, wydmuchał półtora promila alkoholu. Obywatelowi Ukrainy zatrzymano prawo jazdy. Sam został też został zatrzymany i czeka na przedstawienie zarzutów.

Z kolei w niedzielę w Chwaszczynie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli BMW, za kierownicą którego siedział 31-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mężczyzna wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach okazało się, że 31-latek ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów, który sąd orzekł wobec niego w październiku br. na kolejne cztery lata. Odpowie więc nie tylko za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, ale także za złamanie sądowego zakazu.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.