Somonino. Powiatowe spotkanie szkolnych ekodetektywów

środa, 21 grudnia 2016 r., 12:00
fot. nadesłane

W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie odbył się Międzyszkolny Meeting. Organizatorami z ramienia szkoły byli uczniowie klasy VIa pod opieką Mirosławy Flisikowskiej, którzy realizują w roku szkolnym 2016/2017 projekt: "CO₂ - wróg numer jeden każdego z nas! Powiatowe spotkanie szkolnych ekodetektywów".

W meetingu wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych powiatu kartuskiego.Wszyscy goście i uczniowie klas IV-VI wysłuchali prelekcji na temat Odnawialnych Źródeł Energii. Prelekcję wygłosiła Joanna Kuśnierz - specjalista ds. edukacji i ochrony środowiska z Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Następnie ekodetektywi udali się na szkolenie, na którym przetestowali wiedzę z zakresu OZE rozwiązując zadania ekologiczne. Podczas meetingu nie mogło zabraknąć konkursów. Uczniowie poszczególnych szkół wykazali się szeroką wiedzą na temat Odnawialnych Źródeł Energii i zaprezentowali własne plakaty pod dumnie brzmiącą nazwą: "Czyste powietrze. Chcę je mieć!".

Na zakończenie imprezy wszyscy zasiedli do stołu i zajadali się ekologicznymi przysmakami z owoców i warzyw.

Nadesłane/Ekodetektywi z Somonina wraz z opiekunem Mirosławą Flisikowską

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.