Dzierżążno. Prace przy budowie boiska dobiegają końca

piątek, 23 grudnia 2016 r., 08:42
fot. MSz

Prace przy budowie boiska wraz z siłownią zewnętrzną w Dzierżążnie chylą się ku końcowi. Boisko jest już gotowe, a dzieci pomimo zimowej aury już zaczęły z niego korzystać. Do wykonania została jeszcze między innymi siłownia zewnętrzna.

Plac zabaw z siłownią napowietrzną wraz z 400-metrowym boiskiem powstają na liczącej 3.000 m2 działce w pobliżu szpitala w Dzierżążnie. Jak podkreślał Jarosław Głowacki, kierownik szpitala, boisko będzie przeznaczone w szczególności dla dzieci ze szpitalnego Oddziału Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży oraz mieszkańców.

- Już teraz widać, że okoliczne dzieci korzystają z tego boiska i grają tutaj w piłkę wieczorami. Już od dawna nie widziałem tutaj tylu dzieci. Obecnie prace dobiegają końca, boisko jest już gotowe. Została nam do wykończenia siłownia zewnętrzna, zamierzamy także wylać dywanik asfaltowy, po którym dzieci będą mogły jeździć po rolkach. Jeśli uda się zaoszczędzić trochę funduszu postaramy się także zbudować mały skatepark. Popracujemy jeszcze także nad oświetleniem - mówi radny, Mariusz Treder.

Powstanie boiska wraz siłownią jest możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób, miedzy innymi byłej marszałek, Hanny Zych-Cisoń, Haliny Lewkowskiej, wiceprezesa fundacji Energa, Starostwa Powiatowego w Kartuzach, gminy Kartuzy, szpitala w Dzierżążnie, Andrzeja Puzdrowskiego, dyrektora ZDP oraz sponsorów.

Wykonawcą prac wyłonionym w przetargu została firma Elsik z Lnisk. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 100.000 zł.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.