Silny wiatr na Kaszubach - masowe awarie prądu

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 08:34

Od poniedziałkowego popołudnia na Kaszubach silnie wieje. Wichura spowodowała wiele szkód m.in. masowe awarie prądu. Na całym Pomorzu zasilania pozbawionych jest około 30 tys. odbiorców.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia o silnym wietrze średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, z porywami do 80 km/h, do rana przejściowo w porywach do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

W związku z wichurą strażacy od poniedziałku wieczorem interweniowali kilkanaście razy w Chwaszczynie, Pałubicach, Staniszewie, Hopach, Karwacji, Goręczynie, Starkowej Hucie, Smołdzinie i Lniskach. Większość zgłoszeń dotyczyła usunięcia konarów i drzew z jezdni. W Smłodzinie we wtorek rano konar spadł na budynek.

Strażacy przypominają, że w razie wichur i wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych nie należy wychodzić z domu, jeśli nie ma takiej konieczności. Jeśli przebywamy na zewnątrz pamiętać należy, by omijać parki, uważnie rozglądać się dookoła, nie zatrzymywać się pod drzewami, żeby pojedyncze gałęzie czy konary drzew nie wyrządziły nam krzywdy.

Jak informuje Energa operator bez zasilania pozostaje ok. 30.000 odbiorców i 1.200 stacji transformatorowych m.in. w powiatach: bytowskim, chojnickim, kartuskim, kościerskim, lęborskim czy wejherowskim.

Awarie w powiecie kartuskim i planowany czas przywrócenia prądu:

- Kiełpino, Somonino - przewidywany czas przywrócenia zasilania godz. 10:30

- Gmina Sierakowice - Kamienica Królewska, Kamienicki Młyn - przewidywany czas przywrócenia zasilania godz. 10:00

- Gmina Sulęczyno - Mściszewice, Bukowa Góra, Augustowo, Żakowo - przewidywany czas przywrócenia zasilania godz. 10:30

- Węsiory, Czarlino, Borowiec, Gapowo, Niesiołowice, Rzepiska, Stężycka Huta, Klukowa Huta -
przewidywany czas przywrócenia zasilania godz. 12:00

- Gmina Żukowo - Banino - przewidywany czas przywrócenia zasilania godz. 10:00

Wkrótce więcej informacji.

MD-Z


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.