Jak upłynął świąteczny weekend na drogach powiatu kartuskiego?

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 11:48

Wyjątkowo spokojnie upłynęły świąteczne dni na drogach w Kartuskiem. Doszło do jednego wypadku - dzień przed Wigilią, w święta natomiast policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

Szczęśliwie świąteczny weekend przebiegał na drogach powiatu kartuskiego bez większych problemów. W przeddzień Wigilii,doszło do wypadku w Łapalicach. Kierujący VW golfem 20-latek jadąc od strony Sierakowic, w kierunku Kartuz, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na drugi pas jezdni i zderzył się bocznie z mercedesem sprinterem. Wskutek zderzenia do szpitala trafili kierowca i pasażer golfa.

Policjanci zatrzymali też w Glinczu dwóch amatorów jazdy na podwójnym gazie.

- Pierwszego z nietrzeźwych zatrzymano na ul. Akacjowej, 25 grudnia po godzinie drugiej w nocy. 28-latek kierował vw golfem mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Chwilę po nim, na tej samej ulicy zatrzymano kolejnego nietrzeźwego. 35-latek kierował golfem mając w organizmie około 2 promili alkoholu - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.