Gminny konkurs bożonarodzeniowy w Łyśniewie rozstrzygnięty!

środa, 28 grudnia 2016 r., 10:21
fot. nadesłane/SP w Łyśniewie

Tradycją Szkoły Podstawowej w Łyśniewie staje się organizacja konkursów bożonarodzeniowych. W tym roku odbyła się II edycja konkursu "Ozdoba bożonarodzeniowa" dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Sierakowice.

Corocznie organizatorzy proponują inny temat wykonywanych prac. W tym roku uczestnicy wykonywali anioły. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów, kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz stworzenie możliwości prezentacji własnych prac.

W konkursie wzięły udział uczniowie niemal wszystkich szkół z terenu gminy Sierakowice. Prace wykonywane były w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie oddziałów przedszkolnych i zerówek, uczniowie klas I - III oraz uczniowie klas IV - VI.

Na konkurs nadesłano łącznie 63 prace, spośród których komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Konkurencja była ogromna. Wszystkie nadesłane prace były przepiękne, a wykonano je estetycznie, pomysłowo i ciekawie. Każdy anioł był inny, niepowtarzalny. Wiele prac autorzy wzbogacili o akcenty kaszubskie.

We wtorek, 20 grudnia w Szkole Podstawowej w Łyśniewie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Najpierw zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie "W dzień wigilii" przygotowane przez uczniów tutejszej placówki. Potem nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom i słodki poczęstunek. Dyrektor Janina Leszczyńska podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, zaś opiekunom za inspirację do pracy twórczej i zaangażowanie. W przyszłym roku kolejny konkurs bożonarodzeniowy.

Wyniki konkursu:

Kategoria oddziały przedszkolne i zerówki:
I miejsce - Dominik Wenta ZS Tuchlino
II miejsce - Ewelina Płotka ZS Tuchlino
III miejsce - Hubert Gangalewski ZS Gowidlino
Wyróżnienie I - Zofia Płotka SP Sierakowice
Wyróżnienie II - Nikola Wenta SP Sierakowice

Kategoria klasy I - III:
I miejsce - Nikola Spretke SP Sierakowice
II miejsce - Julia Woźniak SP Sieakowice
III miejsce - Aniela Choszcz ZS Gowidlino
Wyróżnienie I - Felicja Lis ZS Tuchlino
Wyróżnienie II - Marcela Pobrucka SP Sierakowice

Kategoria klasy IV - VI:
I miejsce - Julia Blok SP Mojusz
II miejsce - Zuzanna Markowska SP Lisie Jamy
III miejsce - Kinga Paracka SP Jelonko
Wyróżnienie I - Agata Migowska ZS Tuchlino
Wyróżnienie II - Adrian Leszczyński SP Łyśniewo

nadesłane/Organizatorki konkursu: Aleksandra Klasa i Magdalena Witbrot

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.