Kartuzy. Samorządowcy spotkali się by podsumować miniony rok

czwartek, 29 grudnia 2016 r., 16:46
fot. MSz

We wtorek w sali kartuskiego hotelu "Pod Orłem" tradycyjnie już odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne. Samorządowcy, księża, przedstawiciele służb mundurowych oraz innych instytucji spotkali się tam aby złożyć sobie noworoczne życzenia.

Tradycyjnie już za organizację spotkania świąteczno-noworocznego odpowiadają rady powiatu kartuskiego i gminy Kartuzy, burmistrz Mieczysław Gołuński i starosta, Janina Kwiecień. Spotkania te gromadzą samorządowców ze wszystkich gmin na terenie naszego regionu, księży, parlamentarzystów, przedstawicieli służb mundurowych i innych instytucji. Na początku tegorocznego spotkania ze świątecznym repertuarem wystąpił zespół Vox Cordis.

- Co roku się spotykamy i jest to moment, w którym chcielibyśmy wyrazić swoją radość ze spotkania i podziękować za mijający rok. Tak to już jest, że zawsze gdy zbliżamy się do końca roku to oglądamy się za siebie i analizujemy jaki był ten mijający rok, to jaki on był, co udało się zrobić, a czego nie. Przyznaję, że na przykładzie naszej współpracy ten rok należy zaliczyć do udanych. Bardzo wiele się działo, oczywiście nie wszystko udało się to, co chcielibyśmy, ale nie da się osiągnąć wszystkiego tego, co sobie zaplanujemy - mówi Janina Kwiecień, starosta powiatu kartuskiego.

Do noworocznych życzeń dołączył się także przewodniczący rady miejskiej, Andrzej Pryczkowski oraz ksiądz Ryszard Różycki. Poseł Stanisław Lamczyk w swoim przemówieniu nie ukrywał podziwu z rozwoju powiatu kartuskiego. Wójt Chmielna, Jerzy Grzegorzewski dziękował za współpracę wszystkich gmin z powiatem.

- Współpraca, której się podjęliśmy jest ukierunkowana dla dobra naszych mieszkańców. Potrafimy wiele rzeczy przezwyciężyć i wypracować. Jako gmina Kartuzy kończymy ten rok bardzo pozytywnie, udało nam się pozyskać dużo środków finansowych, które zasilą miasto będące siedzibą powiatu kartuskiego. Muszę też w tym miejscu przeprosić wszystkich za uciążliwości związane z remontami parkingów i dróg, ale robimy to wszystko po to, by godnie przyjmować gości w naszym mieście, stolicy powiatu - podkreśla Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.