Somonińska Liga Halowej Piłki Nożnej po drugiej kolejce

piątek, 30 grudnia 2016 r., 10:18

W sobotę, 17 grudnia odbyła się druga kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej, która odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Somonino. W pierwszym meczu spotkały się drużyny obrońcy tytułu mistrza i aktualnego lidera Sani Tech Kiełpino oraz czwarta drużyna tabeli Domaros Somonino.

Zdecydowanym faworytem byli zawodnicy z Kiełpina, lecz od początku spotkania toczyła się wyrównana walka zakończona po pierwszej połowie wynikiem 2:1 dla Sani Techu. Gdy na początku drugiej połowy Domaros wyszedł na prowadzenie 4:2 sensacja wisiała w powietrzu. Lecz w końcówce bardziej doświadczeni zawodnicy z Kiełpina głównie po bramkach Marcina Dampca, który strzelił aż pięć w całym meczu i zdecydowanie przewodzi w klasyfikacji strzelców, przechylili szalę na swoją stronę wygrywając ostatecznie 7:4. Trzy bramki dla przegranych w tym meczu strzelił Tomasz Wagner.

W drugim spotkaniu wicelider CH Toporek Przodkowo pokonał Allforcars Futsal Team Kartuzy 8:4. Drużyna z Kartuz wyraźnie wzmocniła skład w porównaniu z pierwszą kolejką i może jeszcze sporo napsuć krwi ekipom z czoła tabeli.

W kolejnym meczu Hotel Spa Ostrzyce rozgromił Red Wolves Chmielno 9:1. Po trzy bramki dla drużyny z Ostrzyc strzelili Szymon Kotłowski oraz Daniel Radomski. W czwartym spotkaniu No Name Kartuzy pokonał FC Buka Goręczyno 4:1 mając kontrolę nad jego przebiegiem przez cały czas trwania meczu. W piątym pojedynku tej serii zgodnie z oczekiwaniami doszło do bardzo zaciętej walki.

Drużyny Atomu Goręczyno i Dormar Meble Żukowo stworzyły bardzo ciekawe widowisko i wynik był sprawą otwarta do ostatnich sekund. Ostatecznie górę wzięło doświadczenie zeszłorocznego wicemistrza i Atom pokonał młodych zawodników z Żukowa 3:2. W ostatnim meczu kolejne bardzo wyrównane spotkanie rozegrała WKS Koszkania, która pokonała nieobliczalną drużynę FC Przywidz 5:4.

Teraz nastąpi dłuższa przerwa świąteczno - noworoczna. Trzecia kolejka zostanie rozegrana 7 stycznia od godz. 16.00. Najciekawiej zapowiadają się cztery pojedynki począwszy od godziny 17.30 pomiędzy Dormar Meble Żukowo i WKS Koszkania, Domaros Somonino i CH Toporek Przodkowo oraz No Name Kartuzy i Atom Goręczyno. Na zakończenie lider Sani Tech Kiełpino zagra zawsze prestiżowe spotkanie z FC Buka Goręczyno.