Za nami czwarta kolejka ligi siatkówki

piątek, 30 grudnia 2016 r., 11:00
fot. nadesłane/R.Makurat

Przed świętami odbyła się czwarta kolejka Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Na prowadzeniu po tym spotkaniu jest zespół D&H Bytów. Piąty cykl spotkań zaplanowano na 8 stycznia.

W czwartej kolejce KALPS faworyci poszczególnych meczy nie stracili punktów. W pierwszym meczu Acrylex 3:0 pokonał zespół Dark Warriors. W trzech setach drużyna z Kościerzyny straciła zaledwie 45 "małych" punktów. W drugim meczu Nasz Dach podejmował lidera tabeli D&H Bytów. Zawodnicy ze Stężycy (absolwenci ZSZ i O w Kartuzach) byli optymistycznie nastawieni do tego meczu. Przekonani o zwycięstwie nad liderem zbyt szybko uwierzyli w zwycięstwo. Doświadczona drużyna z Bytowa, w każdym secie, prowadziła równą walkę do stanu 20:20, aby w końcówkach silną zagrywką i błędami w przyjęciu przeciwników wygrać kolejno partie 25:20, 25:22 i 25:23.

W trzecim meczu faworyt tego spotkania UKS Klukowa Huta gładko pokonał 3:0 zespół Mat Bud. Zawodnicy z Kiełpina chcieli postawić swoje warunki gry podczas tego meczu, lecz błędy w przyjęciu i liczne zepsute zagrywki oddalały zwycięstwo swojej drużyny. Zawodnicy UKS wykorzystali tę postawę na boisku wygrywając kolejno 25:22, 25:21, 25:17.

Ostatni mecz przyniósł najwięcej emocji. Drużyna Kunikowski, niesiona dopingiem licznie zgromadzonych kibiców, uległa pretendentowi do mistrzostwa zespołowi Powersystem. Po dwóch przegranych setach zespół z Przodkowa podyktował swoje warunki gry i w trzecim secie zwyciężył 25:21. Od tego momentu Powersystem, jak przystało na faworyta tego meczu "podkręcał" jakość gry. Skuteczna gra w każdym elemencie taktycznym zespołu z Kartuz i liczne błędy zawodników z Przodkowa powodowały narastającą przewagę faworyta.

Drużyna z Przodkowa nie mogła skonstruować poprawnej akcji w ataku, a tak doświadczony zespół Powersystemu (składający się z zawodników Trójmiejskiej Ligi Siatkówki) bez problemu "korzystał" ze wszystkich sytuacji uzyskując wysoka przewagę punktową. Ostatecznie czwarty set zakończył się wysokim zwycięstwem Powersystemu 25:11 a w całym meczu 3:1

Kolejność po IV kolejce KALPS:

1. D&H Bytów 12 pkt
2. Powersystem Kartuzy 10 pkt
3. UKS Klukowa Huta 7 pkt
4. Kunikowski Przodkowo 6 pkt
5. Acrylex Kościerzyna 5 pkt
6. Nasz Dach Stężyca 5 pkt
7. Mat Bud Kiełpino 3 pkt
8. Dar Warriors Kartuzy 0 pkt.

V kolejka rozegrana zostanie po Nowym Roku - 8 stycznia. Rozgrywki rozpoczną się od godz. 10.00 w hali sportowej na "Wzgórzu". Mile widziany doping sympatyków siatkówki. Kibicu - przyjdź, zobacz a emocji dostarczą występujące drużyny.

W V kolejce spotkają się drużyny:

Godz. 10.00 - 11.30 Kunikowski Przodkowo - Mat Bud
Godz. 11.30 - 13.00 UKS Klukowa Huta - Acrylex Kościerzyna
Godz. 13.00 - 14.30 Powersystem Kartuzy - D&H Bytów
Godz. 14.30 - 16.00 Nasz Dach Stężyca - Dark Warrios

Nadesłane/R.Makurat

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.