Za nami czwarta kolejka ligi siatkówki

piątek, 30 grudnia 2016 r., 11:00

Przed świętami odbyła się czwarta kolejka Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Na prowadzeniu po tym spotkaniu jest zespół D&H Bytów. Piąty cykl spotkań zaplanowano na 8 stycznia.

W czwartej kolejce KALPS faworyci poszczególnych meczy nie stracili punktów. W pierwszym meczu Acrylex 3:0 pokonał zespół Dark Warriors. W trzech setach drużyna z Kościerzyny straciła zaledwie 45 "małych" punktów. W drugim meczu Nasz Dach podejmował lidera tabeli D&H Bytów. Zawodnicy ze Stężycy (absolwenci ZSZ i O w Kartuzach) byli optymistycznie nastawieni do tego meczu. Przekonani o zwycięstwie nad liderem zbyt szybko uwierzyli w zwycięstwo. Doświadczona drużyna z Bytowa, w każdym secie, prowadziła równą walkę do stanu 20:20, aby w końcówkach silną zagrywką i błędami w przyjęciu przeciwników wygrać kolejno partie 25:20, 25:22 i 25:23.

W trzecim meczu faworyt tego spotkania UKS Klukowa Huta gładko pokonał 3:0 zespół Mat Bud. Zawodnicy z Kiełpina chcieli postawić swoje warunki gry podczas tego meczu, lecz błędy w przyjęciu i liczne zepsute zagrywki oddalały zwycięstwo swojej drużyny. Zawodnicy UKS wykorzystali tę postawę na boisku wygrywając kolejno 25:22, 25:21, 25:17.

Ostatni mecz przyniósł najwięcej emocji. Drużyna Kunikowski, niesiona dopingiem licznie zgromadzonych kibiców, uległa pretendentowi do mistrzostwa zespołowi Powersystem. Po dwóch przegranych setach zespół z Przodkowa podyktował swoje warunki gry i w trzecim secie zwyciężył 25:21. Od tego momentu Powersystem, jak przystało na faworyta tego meczu "podkręcał" jakość gry. Skuteczna gra w każdym elemencie taktycznym zespołu z Kartuz i liczne błędy zawodników z Przodkowa powodowały narastającą przewagę faworyta.

Drużyna z Przodkowa nie mogła skonstruować poprawnej akcji w ataku, a tak doświadczony zespół Powersystemu (składający się z zawodników Trójmiejskiej Ligi Siatkówki) bez problemu "korzystał" ze wszystkich sytuacji uzyskując wysoka przewagę punktową. Ostatecznie czwarty set zakończył się wysokim zwycięstwem Powersystemu 25:11 a w całym meczu 3:1