Nowe Czaple. Płonął budynek gospodarczy

sobota, 31 grudnia 2016 r., 19:33
fot. AL

Pięć zastępów straży pożarnej w sylwestrowy wieczór walczyło z pożarem, do którego doszło w Nowych Czaplach (gm. Stężyca). Ogień, którym objęty był budynek gospodarczy, najprawdopodobniej powstał na skutek nieszczelności przewodu dymowego.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Kartuzach otrzymał w sobotę około godziny 18. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów ogniem objęty był dach budynku gospodarczego, który był trakcie adaptacji na obiekt mieszkalny.

Spaleniu uległa częściowo konstrukcja dachu, jedna ze ściań, okna na poddaszu, czy kilka metrów drzewa opałowego. Straty wstępnie oszacowano na około 50.000 zł. Wartość uratowanego mienia to około 40.000 zł.

Jako przyczynę zaistnienia pożaru podaje się nieszczelność przewodu dymowego od czynnego pieca C.O.

W akcji, która trwała około dwie godziny, wzięli udział strażacy z OSP Nowe Czaple, OSP Zgorzałe, OSP Brodnica Górna oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.