Trzech nietrzeźwych kierujących - rekordzista wydmuchał 2,6 promila!

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 09:35
fot. archiwum

Od piątku do niedzieli policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy mimo iż wcześniej spożywali alkohol, wsiedli za kółko. Rekordzistą okazał się zatrzymany w sylwestrową noc 33-letni obywatel Ukrainy, który wydmuchał prawie 2,6 promila alkoholu.

Niechlubną weekendową statystykę rozpoczął w piątkowe popołudnie mieszkaniec powiatu kartuskiego. Jak informuje p.o. rzecznika kartuskiej komendy, Magdalena Formela, o godzinie 18.10 w Łączyńskiej Hucie policjanci zatrzymali do kontroli VW Lupo, którym kierował 47-letni mężczyzna. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wydmuchał blisko 0,8 promila alkoholu.

W Sylwestra na pół godziny przed powitaniem Nowego Roku w Chwaszczynie na ulicy Wiejskiej funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żukowie wyeliminowali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Okazał się nim kierujący oplem astrą 33-letni obywatel Ukrainy zamieszkujący powiat kartuski. W jego przypadku alkomat wskazał aż blisko 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tej samej nocy o godzinie 3.30 w Borczu somonińscy stróże prawa zatrzymali do kontroli Seata Ibizę, którym kierował 25-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna nie dość, że nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu, znajdował w się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,6 promila alkoholu.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.