Triathlony 2017 na Kaszubach - zapisz się już dziś i podejmij wyzwanie!

wtorek, 3 stycznia 2017 r., 11:31
fot. archiwum/MD-Z

Nowy rok to czas nowych wyzwań. Triathlon jest jedną z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych. W tym roku kolejną okazję do sprawdzenia się w niej daje Fundacja "Silni Ciałem i Niezłomni Duchem", która na Kaszubach organizuje cykl trzech triathlonów -30 kwietnia w Gdańsku, w czerwcu w Chmielnie i 29 lipca w Kartuzach. Zapisy już ruszyły.

Zawody w Chmielnie zaplanowano na 10 czerwca. W tym roku uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse - supersprint i dystans olimpijski.

Przy supersprincie uczestnicy triathlonu pokonać będą musieli 600 metrów pływając, 15 km na dystansie rowerowym oraz 3 km biegiem. Na dystansie olimpijskim z kolei na zawodników czekać będzie 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu.

W chmieleńskim triathlonie mogą sprawdzić się zarówno początkujący zawodnicy, jak i ci bardziej doświadczeni. Dla jednym może być to świetna zabawa, dla drugich porządny trening. Triathlon Chmielno odbędzie się w konwencji z draftingiem.

Kartuzy Triathlon MTB zaplanowano na 29 lipca. Tu również rywalizacja będzie się odbywać na dwóch dystansach - sprinterskim i olimpijskim. Przy sprincie zawodnicy pokonać będą musieli -0,75 km pływania; 20km jazdy rowerem; 5 km biegu.

Na obu triathlonach mogą też startować sztafety.

Na triathlon można zapisać się drogą elektroniczną. Można zrobić to tutaj.

MD-Z


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.