Przygotowania do Orszaku Trzech Króli zmierzają ku końcowi

środa, 4 stycznia 2017 r., 09:56
Wolontariusze przygotowujący orszak podczas ostatniego organizacyjnego spotkania Wolontariusze przygotowujący orszak podczas ostatniego organizacyjnego spotkania fot. Longina Templin

W piątek na ulice Żukowa po raz piąty wyruszy świąteczny orszak. Przygotowania do tej religijnej i społecznej imprezy trwają w parafii pw. Miłosierdzia Bożego od początku października. Ostatnie organizacyjne spotkanie odbyło się w wtorkowy wieczór. Ustalano jeszcze szczegóły i detale tego przedsięwzięcia. Całość przygotowań zapięta jest już na ostatni guzik. W naszym powiecie Orszak Trzech Króli przejdzie także ulicami Kartuz i Sierakowic.

Prawie dwugodzinne spotkanie, które prowadził ks. Czesław Las, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie, skupiało się na "przeglądzie" głównych wątków scenariusza. Wprowadzono też niewielkie zmiany i drobne korekty.

Przy stole zasiedli przedstawiciele wszystkich grup, które biorą udział w przygotowaniach orszaku. Byli m. in. strażacy, wolontariusze z Caritasu, dyrektorzy placówek oświatowych i nauczyciele.

- Dzięki temu, że orszak w naszym mieście odbywa się już po raz piąty mamy doświadczenie, z którego korzystamy - stwierdził ks. Czesław Las, czuwający nad organizacją orszaku. - Bierzemy pod uwagę sugestie i doskonalimy kolejny orszak. Staramy się, żeby po każdym została jakaś pamiątka. W tegorocznej edycji będą to krówki orszakowe i plastikowa karta z wizerunkiem świątyni Jezusa Miłosiernego oraz tekstem koronki do Miłosierdzia Bożego.

O godzinie 13 orszak wyruszy z parkingu przed halą widowiskowo - sportową żukowskiego gimnazjum i przejdzie ul. Armii Krajowej, Gdyńską i siostry Faustyny aż do stajenki usytuowanej przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie.

Sierakowice

Już po raz drugi Orszak Trzech Króli przejdzie także ulicami Sierakowic. Zbiórka kolędników odbędzie się o godzinie 15.45 na parkingu przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach. Kwadrans później kolorowy orszak wyruszy przemarszem ulicą Kartuską, Lęborską do ronda, by dotrzeć do Ołtarza Papieskiego.

Kartuzy

W ulicznych jasełkach i wspólnym kolędowaniu wezmą też udział mieszkańcy Kartuz. Tutejszy orszak wyruszy o godz. 14. z Rynku przy kościele św. Kazimierza.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.