Będzie wiało na Kaszubach. Wydano ostrzeżenia przed wichurami i zamieciami

środa, 4 stycznia 2017 r., 10:12
fot. internet/www.imgw.pl

Najbliższa doba na Kaszubach upłynie pod znakiem silnego wiatru i zamieci śnieżnych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia. O zachowanie szczególnej ostrożności na drogach apelują też policjanci.

Jak informuje IMGiW, od środy od godziny 12 do czwartku do godz. 2 w nocy, na Pomorzu prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z kierunków północnych. Silny wiatr powodował będzie miejscami zawieje śnieżne.

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - przestrzega Instytut.

O zachowanie szczególnej ostrożności apelują też policjanci. Na drogach jest bardzo ślisko, dlatego też należy bardzo uważać, a jeśli wyjazd w dłuższą trasę nie jest koniecznością, należy go przełożyć na inny termin.

MD-Z


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.