Uczniowie ZSP w Sierakowicach wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

środa, 4 stycznia 2017 r., 14:29
fot. nadesłane/Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

Trzech uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych popisało się wiedzą o wydarzeniach z Sierpnia 80 i odniosło sukces w siódmej edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Uczeń klasy III tutejszego Liceum Ogólnokształcącego zajął drugie miejsce.

VII Wojewódzki Konkurs Historyczny Historia Regionalna "Sierpień 80" został zorganizowany przez Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Jednym z podstawowych  kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 jest kształtowanie postaw oraz wychowanie do wartości.

W ramach realizacji tego priorytetu trójka uczniów ZSP w Sierakowicach pod kierunkiem nauczyciela historii Łukasza Reiter z wielkim zapałem przygotowywała się do udziału w konkursie historycznym. Awans do etapu wojewódzkiego jeszcze bardziej zmotywował młodzież do pogłębiania wiedzy o czasach "NSZZ Solidarności".

Okazją do sprawdzenia wiedzy okazał się wielki finał konkursu, który odbył się 14 grudnia. Po zaciętej rywalizacji komisja wyłoniła spośród licznych uczestników pięcioro finalistów oraz dziesięcioro laureatów konkursu. Mateusz Smętoch z klasy III LO zajął wysokie drugie miejsce, Jolanta Lejk z klasy III LO uplasowała się na dobrym czwartym miejscu, Angelika Bronk także z klasy III LO została laureatką konkursu. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów oraz cennych nagród młodzież zwiedzała bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej oraz pomnik poległych stoczniowców.

Grudzień w najnowszej historii polski to czas wydarzeń dramatycznych - grudniowa  masakra ludzi pracy w 1970 r., czy wprowadzenie stanu wojennego 13 grudnia 1981 r. to  trudne momenty najnowszych dziejów. Naszą powinnością jest zachowanie pamięci o ludziach, którzy przyczynili się do upadku komunistycznych rządów w Polsce.

nadesłane/ZSP w Sierakowicach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.